Dlaczego warto wybrać płyn do płukania jamy ustnej Oral-B?

Jaki jest najlepszy płyn do płukania jamy ustnej?

UDOSTĘPNIJ

Na rynku dostępnych jest wiele rodzajów płynów do płukania jamy ustnej. Poznanie różnic pomiędzy tymi produktami pozwoli wybrać ten właściwy.

Image - Jaki jest najlepszy płyn do płukania jamy ustnej? - 1

Rodzaje płynów do płukania jamy ustnej

Płyn do płukania jamy ustnej

Płyny do płukania ust odświeżają oddech i usuwają resztki jedzenia, ale nie zastępują mycia zębów dwa razy dziennie i codziennego nitkowania. Większość standardowych płynów do płukania jamy ustnej wydawanych bez recepty zawiera składniki odświeżające oddech, ale nie zawiera fluoru (o ile na etykiecie nie zaznaczono inaczej).

Płyn do płukania jamy ustnej z fluorem

Płyn do płukania jamy ustnej z fluorem chroni zęby przed kwasami wytwarzanymi przez bakterie obecne w płytce nazębnej. Fluor w płynie do płukania jamy ustnej integruje się ze szkliwem, aby chronić zęby przed próchnicą. Nie zastępuje jednak szczotkowania zębów dwa razy dziennie ani codziennego nitkowania.

Płyn do płukania jamy ustnej z glukonianem chlorheksydyny

Płyny do płukania jamy ustnej z glukonianem chlorheksydyny to bardzo skuteczne środki wydawane na receptę, dostępne zwykle w postaci zawierającej 0,12% glukonianu chlorheksydyny i 11,6% alkoholu. W USA wprowadzono preparat niezawierający alkoholu, który jest tak samo skuteczny, jak płyny na bazie alkoholu. Płyny zawierające chlorheksydynę są zalecane do stosowania pomiędzy wizytami u dentysty w ramach profesjonalnego programu leczenia zapalenia dziąseł i są zasadniczo uznawane za najlepszy standard wśród leczniczych płynów do płukania jamy ustnej.

Dowiedz się więcej o rodzajach płynów do płukania jamy ustnej ›

Jaki jest najlepszy dla Ciebie płyn do płukania jamy ustnej?

Włączenie stosowania płynu do płukania jamy ustnej do rutynowych czynności higienicznych pomaga odświeżyć oddech i poprawić stan zdrowia jamy ustnej. Firma Oral-B oferuje wiele różnych płynów do płukania jamy ustnej. Ważne jest zapoznanie się z dostępnymi produktami oraz czynnikami, które należy rozważyć, wybierając płyn do płukania jamy ustnej. Oto niektóre czynniki, które należy uwzględnić:

Alkohol – tak czy nie?

Alkohol występuje w wielu dostępnych na rynku płynach do płukania jamy ustnej. W przypadku dzieci, nastolatków lub osób leczących się z uzależnienia od alkoholu, właściwym wyborem będzie produkt niezawierający alkoholu. Firma Oral-B zaleca Oral-B Pro-Health Clinical Rinse.

Nadwrażliwość

Osoby cierpiące z powodu nadwrażliwości zębów lub po zabiegu stomatologicznym mogą doznać podrażnienia wywołanego przez składniki płynu do płukania jamy ustnej. Wypróbuj zatem płyn do płukania jamy ustnej bez alkoholu, zawierający składniki łagodzące i kojące zęby oraz dziąsła.

Kontrola płytki nazębnej

Niektóre płyny do płukania jamy ustnej zawierają składniki zapobiegające odkładaniu się płytki nazębnej, co nie tylko pomaga kontrolować nieświeży oddech, ale także zapobiega odkładaniu się płytki nazębnej. Firma Oral-B zaleca Oral-B Pro-Health Multi-Protection Rinse.

Dla zdrowia jamy ustnej i długotrwałej świeżości oddechu polecamy płyn do płukania jamy ustnej Oral-B 3D White Luxe Perfection.

Zapoznaj się z pełną ofertą naszych płynów do płukania jamy ustnej i wybierz produkt odpowiedni dla siebie.

Dowiedz się więcej o tym, który płyn do płukania jamy ustnej jest dla Ciebie najlepszy ›