Dlaczego warto wybrać pastę do zębów Oral-B?

Rodzaje past do zębów: Zalety oraz różnice

Rodzaje past do zębów: Zalety oraz różnice article banner
UDOSTĘPNIJ

Jaka pasta do zębów jest najlepsza dla Ciebie?

Obecnie w sklepach i aptekach dostępnych jest mnóstwo past do zębów różnego rodzaju. Pamiętaj, że najlepszą pastą dla Ciebie jest ta, z której będziesz korzystać na co dzień.

Możesz oczywiście kupować różne rodzaje past do zębów, zgodnie ze swoimi preferencjami smakowymi i potrzebami. Obecnie na rynku dostępnych jest wiele rodzajów past dla osób z różnymi potrzebami i tak naprawdę każda pasta uwierzytelniona przez Amerykańskie Towarzystwo Stomatologiczne spełni swoje zadanie.

Niektóre z nich - poza oczyszczaniem zębów - mają też inne funkcje.

Rodzaje past do zębów

Każda pasta ma swoje niepowtarzalne zalety. Niektóre rodzaje specjalistycznych past do zębów to:

  • Pasta antybakteryjna: Antybakteryjne pasty do zębów mogą zawierać fluorek cyny – środek antybakteryjny, który chroni zęby przed ubytkami i nadwrażliwością.

  • Pasta zapobiegająca powstawaniu kamienia nazębnego: Pasty przeciwdziałające kamieniowi nazębnemu mogą zawierać pirofosforan sodu, który pomaga zapobiegać powstawaniu kamienia na zębach, a nawet heksametafosforan sodu, który zapobiega tworzeniu się kamienia nazębnego oraz przebarwień nad linią dziąseł. Jeśli jednak borykasz się już z uporczywym kamieniem na zębach, nawet specjalistyczna pasta nie poradzi sobie z jego usunięciem – w takim przypadku należy udać się na profesjonalny zabieg do poradni stomatologicznej.

  • Pasta wybielająca: Pasty wybielające zawierają składniki chemiczne i ścierające, które pomagają usuwać przebarwienia powierzchniowe i/lub chronią przed ich powstawaniem. Regularnie stosowane, zmniejszają liczbę przebarwień i przywracają zębom bielszy wygląd.