CZY WIESZ, ŻE…  
WHO szacuje, że choroby jamy ustnej dotykają prawie 3,5 miliarda ludzi na świecie. Dzięki właściwej higienie jamy ustnej możesz pomóc obniżyć tę statystykę.
Odkładająca się płytka bakteryjna może powodować ubytki w dziąsłach lub rozprzestrzeniać się poza jamę ustną
Nagromadzenie płytki bakteryjnej wokół linii dziąseł umożliwia rozwój bakterii jamy ustnej, w tym P. gingivalis
Bakterie te wytwarzają toksyny, które mogą prowadzić do stanów zapalnych i rozprzestrzeniać się w twoim ciele

ZDROWY STYL ŻYCIA ZACZYNA SIĘ NA LINII DZIĄSEŁ

Płytka bakteryjna może prowadzić do poważnych problemów z dziąsłami, które są powiązane z wieloma innymi problemami zdrowotnymi. W rzeczywistości zapalenie przyzębia to infekcja dziąseł, w przypadku której nauka znalazła najsilniejszy związek między zdrowiem jamy ustnej a różnymi problemami zdrowotnymi.

CUKRZYCA A ZDROWIE JAMY USTNEJ

Osoby żyjące z cukrzycą są często przyzwyczajone do radzenia sobie z wieloma schorzeniami. Biorąc pod uwagę ciągłą koncentrację na poziomie glukozy we krwi, nie jest chyba zaskoczeniem, że prawidłowa higiena jamy ustnej powinna mieć kluczowe znaczenie dla wszystkich diabetyków.

Eksperci odkryli interesującą dwukierunkową zależność między cukrzycą a zapaleniem przyzębia.

ZDROWIE JAMY USTNEJ A CIĄŻA

Podczas ciąży kobiety w naturalny sposób bardziej koncentrują się na zdrowiu swoim i swojego dziecka. Od porannej choroby, przez przyjmowanie dodatkowych multiwitamin, po zmianę diety – pod uwagę należy wziąć wiele rzeczy.

Jedną z rzeczy, która może nie znajdować się na szczycie listy rozważań, jest zdrowie jamy ustnej. Dowiedz się, jak ciąża może sprawić, że jama ustna będzie bardziej podatna na problemy z dziąsłami.

ZDROWIE JAMY USTNEJ A ZDROWIE MÓZGU

Choroba Alzheimera i demencja dotyka ponad 35,6 miliona osób na świecie. Przewiduje się, że liczba ta będzie się podwajać co 20 lat, by w 2050 roku osiągnąć ponad 115 milionów osób.

Może być jednak zaskoczeniem, że może istnieć związek pomiędzy stanem zdrowia jamy ustnej, a konkretnie chorobami dziąseł, a utratą zdolności poznawczych mózgu.

SZCZOTECZKA Z FLUOREM CYNY:

Pasta do zębów z fluorem cyny pomaga chronić dziąsła przed płytką bakteryjną.

PRZEJŚCIE NA SZCZOTECZKĘ ELEKTRYCZNĄ:

Usuwa o 100% więcej płytki bakteryjnej niż zwykła szczoteczka manualna, zapewniając lepsze czyszczenie.

WEZWIJ POSIŁKI:

Płyny do płukania ust zawierające biodostępny chlorek cetylopirydyniowy (CPC) w stężeniu 0,07% pomagają redukować płytkę nazębną.

Chroń swoje zdrowie jamy ustnej, stosując holistyczną higienę jamy ustnej dla szczęśliwej, zdrowej jamy ustnej i ciała: 

UŻYJ NITKI DENTYSTYCZNEJ:

Płytka bakteryjna chowa się między zębami, gdzie samo szczotkowanie nie jest w stanie dotrzeć – połącz tradycyjną nić dentystyczną z irygatorem do jamy ustnej, aby zmniejszyć gromadzenie się płytki nazębnej w ciasnych miejscach.

DBAJ O WIZYTY U DENTYSTY:

Odwiedzaj swojego stomatologa, aby regularnie wykonywać badania kontrolne i profesjonalne czyszczenie zębów.
MEET THE EXPERTS