Dlaczego warto wybrać szczoteczkę elektryczną Oral-B?

Jak uzyskać efekt #geniussmile? Blogerzy z wizytą w gabinetach partnerskich Oral-B

Image- Jak uzyskać efekt #geniussmile? Blogerzy z wizytą w gabinetach partnerskich Oral-B article banner
UDOSTĘPNIJ

Specjalistyczna wiedza posiadana przez dentystów sprawia, że to są oni najbardziej komptentnymi osobami do udzielania porad w zakresie zdrowia i higieny jamy ustnej. Dlatego też znani blogerzy chcąc skorzystać z profesjonalnej konsultacji stomatologicznej, udali się z wizytą do gabinetów partnerskich marki Oral-B. Jakie rady dotyczące codziennej higieny jamy ustnej otrzymali i co okazało się być dla nich największym zaskoczeniem?

1. Mycie zębów nie musi być nudne!

Podczas rozmowy ze stomatologiem, większość blogerów zwróciła uwagę na fakt, że przed rozpoczęciem testowania elektrycznej szczoteczki Oral-B Genius nie zdawali sobie sprawy, że smartphone może pomóc im w kształtowaniu prawidłowej techniki mycia zębów. A jednak! Dzięki szczoteczce Oral-B Genius istnieje bowiem możliwość monitorowania w stanie rzeczywistym czyszczonych przez nas obszarów. Wystarczy sparować szczoteczkę ze swoim smartphonem i zainstalowaną aplikacją Oral-B, aby podczas mycia zębów móc sprawdzać na ekranie telefonu, czy dokładnie wyczyściliśmy wszystkie zęby.

@modny_tata w gabinecie partnerskim Oral-B

Co więcej, aplikacja Oral-B agreguje dane ze wszystkich sesji szczotkowania, dzięki czemu możemy sprawdzać, jak nasze wyniki zmieniały się w czasie. Blogerzy przyznali, że to doskonała i użyteczna zabawa, niosąca za sobą wymierne efekty w postaci bielszych i zdrowszych zębów, a także kolejny dowód na to, że gadżety technologiczne stają się coraz ważniejszą częścią naszego życia. 2.Dlaczego okrągła główka szczoteczki jest rekomendowana przez stomatologów?

Znakiem rozpoznawczym szczoteczek elektrycznych do zębów Oral-B jest mała, okrągła główka. Jej kształt został zainspirowany narzędziami spotykanymi w gabinetach dentystycznych.

Podczas wizyty w gabinecie partnerskim Oral-B, blogerzy mieli możliwość porównania na profesjonalnym modelu szczęki dwóch rodzajów końcówek spotykanych w szczoteczkach do zębów: podróżnych oraz okrągłych. Dzięki temu na własne oczy mogli się przekonać, że jedynie mała okrągła główka jest w stanie otoczyć każdy ząb po kolei, docierając jednocześnie do przestrzeni międzyzębowych.

3.Personalizacja przede wszystkim

Mało kto zdaje sobie sprawę z możliwości personalizacji jakie dają szczoteczki elektryczne. Podczas wizytyw gabinecie partnerskim Oral-B, blogerzy zapoznali się z różnymi rodzajami końcówek Oral-B,z których każda dopasowywana jest do indywidualnych potrzeb i celów użytkownika oraz szerokim wachlarzem trybów szczotkowania, w które wyposażona jest szczoteczka elektryczna Oral-B Genius.

Stomatolog przedstawił podstawowe różnice pomiędzy poszczególnymi trybami czyszczenia oraz końcówkami, a także pomógł każdemu blogerowi dopasować do każdego z nich te najodpowiedniejsze. Osoby, które chciały skupić się na wybielaniu zostały poinformowane o możliwościach końcówki 3D White oraz trybu wybielania, a te mające delikatne dziąsła mogły dowiedzieć się więcej o końcówce Sensi UltraThin oraz trybie delikatnego czyszczenia.

4.Dawka wiedzy dla najmłodszych!

Wśród gości gabinetu nie zabrakło również najmłodszych użytkowników szczoteczek elektrycznych Oral-B. Dzieci Marysi Głowackiej z bloga mamygadzety.pl dowiedziały się więcej na temat prawidłowego sposobu mycia zębów oraz poznały potrzeby higieny jamy ustnej w kontekście wypadania zębów mlecznych i pojawiania się zębów trwałych. Mali milusińscy dostali swoje wersje szczoteczek elektrycznych dla dzieci, które od modeli przeznaczonych dla dorosłych użytkowników odróżnia kształt dopasowany do małej dłoni dziecka, intensywność oraz liczba wykonywanych ruchów. Dzieci miały również możliwość przetestowania aplikacji Disney MagicTimer. Dzięki niej, w trakcie mycia zębów, mały użytkownik może stopniowo odsłaniać ukryty obrazek z wizerunkiem bohatera bajek Disneya, a im dłuższe jest jego szczotkowanie, tym obraz jest lepiej widoczny. Dodatkowo, dzieci w miarę zwiększania częstotliwości szczotkowania, mogą zdobywać specjalne odznaki i nagrody, wyrabiając w sobie nawyk 2-minutowego mycia zębów.

Chociaż mycie zębów wydaje się być czynnością, którą każdy z nas ma opanowaną do perfekcji, wszyscy blogerzy zgodnie przyznali, że podczas indywidualnej konsultacji stomatologicznej udało im się rozwiać wiele wątpliwości oraz obalić mity dotyczące prawidłowej techniki mycia zębów, a dzięki używaniu elektrycznej szczoteczki do zębów Oral-B Genius otrzymali w końcu swój #geniussmile.

Więcej materiałów pod #geniussmile