SKŁADNIKI

JAKICH SKŁADNIKÓW UŻYWAMY W NASZYCH PASTACH?

Witaj,

Cieszymy się, że odwiedzasz naszą stronę, aby dowiedzieć się więcej o składnikach, które są stosowane w paście do zębów i o tym, dlaczego ich używamy

Lista substancji użytych w paście do zębów znajduje się również na opakowaniu, więc wiesz, co znajduje się w naszym produkcie, a czego tam nie ma. Pasta zawiera składniki aktywne i nieaktywne. Niektóre są potrzebne do tego, by można było upewnić się, że pasta pozostanie pastą nawet po długim czasie, lub by zapewnić wspaniałe szczotkowanie.

CO ZNAJDZIESZ W PASTACH ORAL-B

SKŁADNIKICELJAKIE MA DZIAŁANIE

FLUOREK CYNY

Zapobiega ubytkom, utrzymuje zdrowie dziąseł

Tworzy bardzo cienką warstwę, która chroni przed kwasami zawartymi w produktach spożywczych i hamuje powstawanie płytki nazębnej. Pomaga zapobiegać ubytkom, chroni przed ponownym tworzeniem się płytki nazębnej, utrzymuje zdrowe dziąsła oraz chroni przed nadwrażliwością i nieświeżym oddechem.

CHLOREK CYNY

Środek stabilizujący, który utrzymuje zdrowie dziąseł

Pomaga stabilizować formułę pasty do zębów. Pomaga chronić przed ponownym tworzeniem się płytki nazębnej, utrzymuje zdrowe dziąsła oraz chroni przed nadwrażliwością.

FLUOREK (NP. FLUOREK SODU)

Składnik aktywny zapobiegający ubytkom

Fluorek pomaga zapobiegać próchnicy zębów, spowalniając rozpad szkliwa. To zwiększa odporność na niszczące działanie kwasów w przyszłości. Organizacje WHO, FDI, IADR i CSA niedawno potwierdziły skuteczność i bezpieczeństwo fluorku.

CYNK (MLECZAN, CYTRYNIAN)

Składnik aktywny, który zapobiega powstawaniu kamienia nazębnego i ma działanie antybakteryjne

Eliminuje przyczyny nieświeżego oddechu, chroni przed płytką nazębną, zapobiega powstawaniu kamienia nazębnego i dba o dziąsła.

GLICERYNA

HumectantHumektant (substancja utrzymująca wilgoć)

Zapewnia przyjemne szczotkowanie dzięki temu, że utrzymuje zrównoważony poziom lepkości pasty. Spaja ze sobą poszczególne składniki i pomaga zapobiegać wysychaniu produktu.

UWODNIONA KRZEMIONKA

Czyszczenie

Bielsze zęby dzięki czyszczeniu, polerowaniu i delikatnemu usuwaniu przebarwień powierzchniowych, a także ochronie szkliwa. Krzemionka usuwa przebarwienia powierzchniowe, w połączeniu z mechanicznym działaniem szczoteczki do zębów.

KREDA (WĘGLAN WAPNIA)

Czyszczenie

Bielsze zęby dzięki czyszczeniu, polerowaniu i delikatnemu usuwaniu przebarwień powierzchniowych, a także ochronie szkliwa.

HEKSAMETAFOSFORAN SODU

Chroni przed kamieniem nazębnym i przebarwieniami

Zapobiega powstawaniu kamienia nazębnego. Usuwa przebarwienia powierzchniowe i pomaga zapobiegać ich powstawaniu.

GLIKOL PROPYLENOWY

Humektant (substancja utrzymująca wilgoć)

Zapewnia przyjemne szczotkowanie dzięki temu, że utrzymuje zrównoważony poziom lepkości pasty. Spaja ze sobą poszczególne składniki i pomaga zapobiegać wysychaniu produktu.

PEG (PEG-6 / PEG-20M / PEG-23M)

Humektant (substancja utrzymująca wilgoć)

PEG to składnik, który pomaga spajać ze sobą poszczególne składniki pasty do zębów. Jest wysoce rozpuszczalny w wodzie i sprawia, że pasta bardziej się pieni, zapewniając przyjemniejsze wrażenia podczas szczotkowania. Nie należy mylić PEG-6 (glikol polietylenowy 6) ze zwykłym polietylenem – są one różnymi związkami chemicznymi.

WODA

Rozpuszczalnik, składnik nośny

Nawadnia i rozpuszcza wiele składników.

FOSFORAN TRÓJSODOWY

Bufor pH

Utrzymuje pH produktu w celu zapewnienia jego skuteczności i spoistości.

SUBSTANCJA SMAKOWA (LIMONEN, AROMAT, CI 74160)

Składnik smakowy i chłodzący

Składnik estetyczny, który pomaga poprawić smak pasty do zębów i sprawia, że szczotkowanie jest jeszcze większą przyjemnością. Składniki pasty do zębów, które pomagają czyścić i chronić zęby, takie jak fluorki i substancje ścierne, same w sobie nie mają przyjemnego smaku.

LAURYLOSIARCZAN SODU

Substancja pianotwórcza

Substancja pianotwórcza i czyszcząca, która pomaga usuwać z zębów resztki jedzenia, bakterie i płytkę nazębną, a także przebarwienia. Chociaż na temat laurylosiarczanu sodu toczą się dyskusje, jego zastosowanie w paście do zębów nie stanowi problemu. Tak naprawdę laurylosiarczan sodu był testowany w wielu badaniach klinicznych, które nie wykazały, by powodował on alergie kontaktowe. Komisja Europejska, jej naukowy komitet doradczy (SCCS) ani żadne z państw członkowskich nie kwestionują bezpieczeństwa laurylosiarczanu sodu.

GLUKONIAN SODU

Substancja stabilizująca

Utrzymuje skuteczność fluorku cyny, stabilizując go.

KARAGEN

Substancja wiążąca, substancja zagęszczająca

Zapewnia odpowiednią konsystencję pasty do zębów.

SACHARYNIAN SODU

Słodzik

Składnik estetyczny, który pomaga poprawić smak pasty do zębów i sprawia, że szczotkowanie jest jeszcze większą przyjemnością. Składniki pasty do zębów, które pomagają czyścić i chronić zęby, takie jak fluorki i substancje ścierne, same w sobie nie mają przyjemnego smaku. Choć składnik ten zapewnia słodki smak, nasze pasty do zębów nie zawierają cukru!

GUMA KSANTANOWA

Substancja wiążąca, substancja zagęszczająca

Zapewnia odpowiednią konsystencję pasty do zębów.

SUBSTANCJA BARWIĄCA I ESTETYCZNA (MIKA, DROBINKI)

Substancja barwiąca i estetyczna

Składnik estetyczny, który sprawia, że szczotkowanie jest przyjemnością. Sprawia, że pasta połyskuje.

SORBITOL

Humektant, składnik nośny

Zapewnia przyjemne szczotkowanie dzięki temu, że utrzymuje zrównoważony poziom lepkości pasty. Spaja ze sobą poszczególne składniki i pomaga zapobiegać wysychaniu produktu. Chroni przed rozwojem płytki nazębnej/bakterii.

HYDROKSYETYLOCELULOZA

Substancja wiążąca, substancja zagęszczająca

Zapewnia odpowiednią konsystencję pasty do zębów.

CYTRYNIAN SODU

Bufor pH

Utrzymuje pH, aby zapewnić skuteczność produktu.

DWUTLENEK TYTANU (CI 77981)

Odpowiada za biały kolor pasty do zębów

Jest to składnik często używany w kosmetykach jako barwnik. Zapewnia biały kolor pasty do zębów. Chociaż na temat dwutlenku tytanu toczą się dyskusje, jego zastosowanie w paście do zębów nie stanowi problemu. Zgodnie z rozporządzeniem UE dotyczącym kosmetyków jego stosowanie jest bezpieczne.

KOKOAMIDOPROPYLOBETAINA

Substancja pianotwórcza

Substancja pianotwórcza i czyszcząca, która pomaga usuwać z zębów resztki jedzenia, bakterie i płytkę nazębną, a także przebarwienia.

PIROFOSFORAN (PIROFOSFORAN DWUODOWY, PIROFOSFORAN TETRASODOWY)

Składnik zapobiegający tworzeniu się kamienia nazębnego i usuwający przebarwienia

Składniki te pomagają zapobiegać tworzeniu się kamienia nazębnego i przebarwień.

SODA OCZYSZCZONA (WODOROWĘGLAN SODU)

Substancja utrzymująca pH, składnik czyszczący

Smak sody oczyszczonej, przyjemne wrażenia.