SKŁADNIKI

JAKICH SKŁADNIKÓW UŻYWAMY W NASZYCH PASTACH DO ZĘBÓW?

SKŁADNIKI

JAKICH SKŁADNIKÓW UŻYWAMY W NASZYCH PASTACH DO ZĘBÓW?

Witaj,

Cieszymy się, że odwiedzasz naszą stronę internetową, by dowiedzieć się więcej o składnikach używanych w pastach do zębów i o tym, dlaczego ich używamy.

Skład pasty do zębów jest też podany na jej opakowaniu, wiesz zatem, co w niej umieściliśmy, a czego nie. W paście do zębów znajdują się składniki aktywne i nieaktywne. Niektóre są potrzebne tylko po to, by pasta pozostała pastą przez dłuższy czas lub by zapewnić przyjemne doznania podczas szczotkowania.

CO ZNAJDZIESZ W PASTACH DO ZĘBÓW ORAL-B

SKŁADNIKICELJAK TO DZIAŁA

FLUOREK CYNY

Przeciwdziała próchnicy, utrzymuje zdrowy stan dziąseł

Tworzy mikrocienką osłonę, która chroni przed kwasami pochodzącymi z diety i hamuje wytwarzanie płytki nazębnej. Pomaga: zapobiegać ubytkom, chroni przed odrastaniem płytki nazębnej, utrzymuje dziąsła w zdrowym stanie oraz chroni przed nadwrażliwością i nieświeżym oddechem.

CHLOREK CYNY

Środek stabilizujący utrzymuje zdrowy stan dziąseł

Pomaga stabilizować formułę pasty do zębów. Pomaga: chroni przed odrastaniem płytki nazębnej, utrzymuje dziąsła w zdrowym stanie i chroni przed nadwrażliwością.

FLUOREK (NP. FLUOREK SODU)

Przeciwpróchniczy składnik aktywny

Fluor pomaga zapobiegać próchnicy zębów, spowalniając rozpad szkliwa. Zwiększa to odporność na przyszłe wyzwania związane z kwasami. WHO, FDI, IADR i CSA potwierdziły ostatnio skuteczność i bezpieczeństwo stosowania fluoru.

CYNK (MLECZAN, CYTRYNIAN)

Składnik aktywny przeciwdziałający osadzaniu się kamienia nazębnego + składnik aktywny przeciwdziałający bakteriom

Eliminuje źródła nieprzyjemnego zapachu, które powodują nieświeży oddech, chroni przed płytką nazębną, zapobiega osadzaniu się kamienia nazębnego i pielęgnuje dziąsła.

GLICERYNA

Humektant

Zapewnia przyjemne doznania podczas szczotkowania zębów, utrzymując w równowadze poziom lepkości pasty. Utrzymuje składniki razem i pomaga zapobiec wysychaniu produktu.

KRZEMIONKA HYDRATYZOWANA

Czyszczenie

Bielsze zęby dzięki czyszczeniu, polerowaniu i delikatnemu usuwaniu przebarwień powierzchniowych, przy jednoczesnej ochronie szkliwa. Krzemionka usuwa przebarwienia powierzchniowe w połączeniu z mechanicznym działaniem szczoteczki do zębów.

KREDA (WĘGLAN WAPNIA)

Czyszczenie

Bielsze zęby dzięki czyszczeniu, polerowaniu i delikatnemu usuwaniu przebarwień powierzchniowych, przy jednoczesnej ochronie szkliwa.

HEKSAMETA-FOSFORAN SODU

Zapobieganie kamieniowi nazębnemu i przebarwieniom

Pomaga zapobiegać osadzaniu się kamienia nazębnego. Usuwa i pomaga zapobiegać plamom powierzchniowym.

GLIKOL PROPYLENOWY

Humektant

Zapewnia przyjemne doznania podczas szczotkowania zębów, utrzymując w równowadze poziom lepkości pasty. Utrzymuje składniki razem i pomaga zapobiec wysychaniu produktu.

PEG (PEG-6 / PEG-20M / PEG-23M)

Humektant

PEG to składnik, który pomaga utrzymać razem składniki pasty do zębów. Ma wysoką rozpuszczalność w wodzie i pomaga w tworzeniu piany, dzięki czemu szczotkowanie staje się przyjemniejsze. PEG-6 (glikol polietylenowy 6) nie należy mylić ze zwykłym polietylenem, oba są różnymi związkami chemicznymi.

WODA

Rozpuszczalnik, składnik nośnika

Nawilża i rozpuszcza wiele składników.

FOSFORAN TRISODOWY

Bufor pH

Utrzymuje pH produktu dla jego skuteczności i integralności.

AROMAT (LIMONENE, AROMA, CI 74160)

Składnik aromatyzujący i chłodzący

Środek pieniący i czyszczący, który pomaga usuwać resztki jedzenia, bakterie i płytkę nazębną oraz pomaga usuwać przebarwienia z zębów.

LAURYLOSIARCZAN SODU

Środek pieniący

Nawet jeśli toczą się dyskusje na temat SLS, sposób, w jaki jest on stosowany w paście do zębów, nie jest problematyczny. W rzeczywistości SLS został przetestowany w wielu badaniach klinicznych i nic nie wskazuje na to, by był alergenem kontaktowym. Bezpieczeństwo SLS nie zostało zakwestionowane ani przez Komisję Europejską, ani przez jej ekspercki komitet doradczy (SCCS), ani przez żaden z krajów członkowskich.

GLUKONIAN SODU

Środek stabilizujący

Utrzymuje skuteczność fluorku cyny poprzez jego stabilizację.

CARRAGEENAN

Spoiwo, zagęszczacz

Zapewnia odpowiednią konsystencję pasty do zębów.

SACHARYNA SODOWA

Słodzik

Składnik estetyczny, który poprawia smak pasty do zębów i ogólne wrażenia podczas szczotkowania. Składniki pasty do zębów, które pomagają czyścić i chronić zęby, takie jak fluor i substancje ścierne, same w sobie nie smakują wyśmienicie. Chociaż ten składnik nadaje słodki smak, nasze pasty do zębów nie zawierają cukru!

GUMA KSANTANOWA

Słodzik

Zapewnia odpowiednią konsystencję pasty do zębów.

KOLOR I ESTETYKA (MIKA, PLAMKI)

Kolor, estetyka

Estetyczny komponent, który cię zachwyci i wpłynie na ogólne doświadczenie związane ze szczotkowaniem zębów. Sprawia, że pasta do zębów lśni.

SORBITOL

Humektant, składnik nośnika

Zapewnia przyjemne doznania podczas szczotkowania zębów, utrzymując w równowadze poziom lepkości pasty. Utrzymuje składniki razem i pomaga zapobiec wysychaniu produktu. Chroni przed rozwojem płytki bakteryjnej/bakterii.

HYDROKSYETYLOCELULOZA

Spoiwo, zagęszczacz

Zapewnia odpowiednią konsystencję pasty do zębów.

CYTRYNIAN SODU

Bufor pH

Utrzymuje pH dla skuteczności produktu.

DWUTLENEK TYTANU (CI 77981)

Sprawia, że pasta do zębów staje się biała

Jest to składnik często używany w produktach kosmetycznych jako barwnik. Tworzy biały wygląd pasty do zębów. Nawet jeśli toczą się dyskusje na temat dwutlenku tytanu, sposób, w jaki jest on stosowany w paście do zębów, nie jest problematyczny. Jest on bezpieczny w użyciu, zgodnie z rozporządzeniem kosmetycznym UE.

BETAINA KOKAMIDOPROPYLOWA

Środek pieniący

Środek pieniący i czyszczący, który pomaga usuwać cząsteczki jedzenia, bakterie i płytkę nazębną oraz pomaga usuwać przebarwienia z zębów.

PIROFOSFORAN (PIROFOSFORAN DISODOWY, PIROFOSFORAN TETRASODOWY)

Składnik zapobiegający powstawaniu kamienia nazębnego i usuwający plamy

Te składniki pomagają zapobiegać tworzeniu się kamienia nazębnego i przebarwień.

SODA OCZYSZCZONA (WODOROWĘGLAN SODU)

Środek pH składnik czyszczący

Smak sody oczyszczonej, zachwycające doświadczenie.