Dlaczego warto wybrać szczoteczkę elektryczną Oral-B?

Rodzaje szczoteczek elektrycznych – Wybór

Rodzaje szczoteczek elektrycznych – Wybór article banner
UDOSTĘPNIJ

Wybór odpowiedniej szczoteczki do zębów

Dzięki odpowiedniej szczoteczce codzienna higiena jamy ustnej stanie się bardziej przyjemna, a jednocześnie skuteczna.Wybór szczoteczki do zębów jest sprawą indywidualną, dlatego dostępne są różne rozmiary i modele szczoteczek. Jeśli masz dużą jamę ustną, możesz wybrać szczoteczkę z większą główką. Natomiast w przypadku małej jamy ustnej lepiej zdecydować się na szczoteczkę z mniejszą końcówką. Nawet niektóre osoby dorosłe wolą używać szczoteczek przeznaczonych dla dzieci lub młodzieży, ponieważ łatwiej nimi wyczyścić obszar za zębami trzonowymi.

Jeśli zwracasz uwagę na funkcjonalność, wypróbuj szczoteczkę z uchwytem antypoślizgowym, z której wygodnie się korzysta, nawet gdy jest mokra. Ponadto rączki wielu szczoteczek Oral-B zostały odpowiednio wyprofilowane na podstawie badań, które wykazują, że podczas mycia zębów trzymamy szczoteczkę na pięć różnych sposobów.

Szczoteczka manualna sprawdza się w przypadku starannego i dokładnego szczotkowania, jednak coraz więcej osób wybiera szczoteczki elektryczne.

Tak samo jak w przypadku szczoteczki manualnej, najlepszą dla Ciebie szczoteczką elektryczną będzie ta, którą polubisz i której będziesz chętnie używać na co dzień. Szczoteczki elektryczne są również dostępne w różnych rozmiarach. Ogólnie rzecz biorąc, wymienne końcówki szczoteczek elektrycznych są mniejsze od dużej końcówki szczoteczki manualnej, więc może minąć trochę czasu, zanim przyzwyczaisz się do szczoteczki elektrycznej.

Lepsze efekty szczotkowania dzięki szczoteczce elektrycznej

Zwróć uwagę na to, że jedną z zalet mniejszej końcówki szczoteczki elektrycznej jest możliwość lepszego czyszczenia poszczególnych zębów i dotarcia do trudno dostępnych miejsc w jamie ustnej. Dostępna jest cała gama różnych końcówek - od polerujących, aż po końcówki przeznaczone do zębów wrażliwych. Włókna szczoteczki wykonują wiele różnego typu ruchów. Dlatego wybierając szczoteczkę w odpowiednim rozmiarze i modelu dopasowanym do swoich potrzeb w zakresie higieny jamy ustnej, będziesz w stanie lepiej umyć zęby oraz chronić je przed bakteriami i gromadzeniem się płytki nazębnej.

Pamiętaj, że regularna wymiana szczoteczki przyczynia się do utrzymania higieny jamy ustnej na wysokim poziomie, ponieważ według badań klinicznych nowa szczoteczka może usunąć nawet do 30% więcej płytki nazębnej niż szczoteczka używana przez trzy miesiące.*

* Badanie przeprowadzone przy użyciu szczoteczki manualnej z płasko przyciętymi włóknami.

Wybór odpowiedniej końcówki szczoteczki

Zanim wybierzesz szczoteczkę najlepiej dopasowaną do Twoich potrzeb, sprawdź informacje dotyczące różnych rodzajów końcówek. Końcówka szczoteczki to jej górna część, na której znajdują się włókna. Najlepiej wybrać szczoteczkę, która jest dobrze dopasowana do jamy ustnej i dociera do wszystkich zębów.

Niektóre specjalistyczne rodzaje końcówek to:

  • Z włóknami ustawionymi pod kątem: Końcówka szczoteczki z włóknami ustawionymi pod kątem dociera do wewnętrznej strony zębów, a w szczególności do dolnych i górnych zębów przednich. Są to obszary podatne na tworzenie się kamienia nazębnego, ponieważ w niektórych przypadkach ciężko jest do nich dotrzeć za pomocą standardowej końcówki.

  • Mniejsza końcówka w porównaniu ze zwykłą końcówką szczoteczki: Mniejsza końcówka szczoteczki ma mniej włókien. Jest ona łatwiejsza w użyciu dla osób, które mają małą jamę ustną. Jednak inne osoby preferują zwykłą końcówkę, więc może warto wypróbować obydwie i wybrać tę najlepiej dopasowaną do swoich potrzeb.

Do wyboru są również szczoteczki z ergonomiczną rączką lub uchwytem antypoślizgowym, dzięki czemu dobrze trzymają się w ręku – w połączeniu z odpowiednią konfiguracją włókien będą w stanie odpowiednio wyczyścić zarówno obszary wokół zębów, jak i między nimi. Zawsze używaj szczoteczki o miękkich włóknach, a w przypadku recesji dziąseł być może warto pomyśleć o szczoteczce z bardzo miękkimi włóknami.