Dlaczego warto wybrać szczoteczkę elektryczną Oral-B?

Stosowanie turystycznej szczoteczki do zębów w podróży

Travel toothbrush & toothpaste article banner
UDOSTĘPNIJ

Szczotkuj zęby w trakcie podróży

Nawet podczas podróżowania możesz regularnie dbać o higienę jamy ustnej. Pomoże Ci w tym turystyczna szczoteczka do zębów. Na rynku dostępnych jest wiele składanych lub dwuczęściowych szczoteczek turystycznych wraz z etui, które są szczególnie przydatne, gdy nie masz zbyt dużo wolnego miejsca.

Wiele osób nosi przy sobie szczoteczkę turystyczną razem z niewielką tubką pasty do zębów i pojemniczkiem z nicią dentystyczną w torebce, walizce lub kieszeni płaszcza albo trzyma te produkty w szufladzie biurka w pracy. Dobrym rozwiązaniem jest również trzymanie tych produktów w torbie podręcznej na wypadek przedłużającego się pobytu poza domem. Zabierając ze sobą szczoteczkę turystyczną oraz wyżej wymienione produkty, możesz mieć pewność, że dobrze zadbasz o swoje zęby również poza domem. Jeśli szukasz szczoteczki elektrycznej, z którą możesz podróżować, sprawdź nasze szczoteczki Oral-B Genius. W zestawie znajdziesz specjalne etui podróżne, dzięki któremu możesz naładować smartfon. Zestaw zawiera też uchwyt na smartfon, który można przymocować do lustra podczas szczotkowania zębów, aby włączyć aplikację Oral-B.

Pamiętaj, że nawet wtedy, gdy nie masz przy sobie pasty do zębów, lepiej zwilżyć szczoteczkę wodą i umyć zęby, niż w ogóle tego nie robić.

Inne wskazówki dotyczące dbania o higienę jamy ustnej poza domem

  • Żuj gumę. Jeśli zabraknie Ci jedzenia i wody podczas podróży, dobrze mieć pod ręką paczkę gumy bez cukru. Podróż samolotem może powodować pojawienie się problemu suchości jamy ustnej, który z kolei może prowadzić do rozwoju próchnicy. Żucie gumy bez cukru pomaga przywrócić odpowiedni poziom produkcji śliny w jamie ustnej, dzięki czemu wypłukiwany jest nadmiar bakterii.

  • Rozsądnie wybieraj przekąski. Jeżeli utkniesz na lotnisku bądź w hotelu klasy ekonomicznej, mając do wyboru wyłącznie przekąski z automatu, zrobisz swoim zębom przysługę, jeśli sięgniesz po orzeszki zamiast po precle lub cukierki. Badania wykazały, że orzeszki mogą pomóc chronić szkliwo przed powstaniem płytki nazębnej poprzez neutralizowanie kwasów obecnych w jamie ustnej i dostarczanie minerałów, takich jak np. fosfor. Precle mogą wydawać się zdrowszą przekąską, jednak ich kawałki częściej niż orzeszki dostają się do przestrzeni międzyzębowych, a ponadto zawierają więcej łatwo fermentujących węglowodanów, które przyspieszają proces rozwoju bakterii w jamie ustnej, zwłaszcza gdy jesteś w podróży i przez dłuższy czas nie masz możliwości umycia zębów.

  • Używaj nici dentystycznej, gdy tylko jest to możliwe. Najlepszym sposobem na zadbanie o odpowiednią higienę jamy ustnej podczas podróży jest zabranie ze sobą pojemniczka z nicią dentystyczną. Jeżeli wybierasz się na pieszą wędrówkę lub kemping i nie chcesz zabierać ze sobą zbędnego bagażu, pamiętaj, że nić dentystyczna zajmuje mniej miejsca niż flosser elektryczny. Delikatne nici dentystyczne mogą być używane praktycznie przez każdą osobę. Łatwo przesuwają się między zębami, dzięki czemu nitkowanie zębów jest szybkie i przyjemne.

  • Umów się na wizytę kontrolną. Przed wyjazdem umów się na wizytę kontrolną u dentysty. Najgorszą rzeczą, jaka może Ci się przytrafić w podróży, są problemy z zębami, gdy w pobliżu nie ma godnej zaufania przychodni stomatologicznej. Niespodziewana sytuacja awaryjna zawsze może się przydarzyć, jednak odwiedzając lekarza przed podróżą, znacznie zminimalizujesz ryzyko tego rodzaju problemów.