WYBIELANIE ZĘBÓW

Guma do żucia wybielająca zęby: Efekty

Guma do żucia wybielająca zęby: Efekty article banner
UDOSTĘPNIJ

Czy żucie gumy ma dobry wpływ na zęby?

Tak, trzeba tylko wiedzieć, jaką wybrać. Guma do żucia może pomóc zapobiegać próchnicy zębów, o ile jest to guma bez cukru. Żucie gumy powoduje, że w ustach wydziela się więcej śliny, która neutralizuje i wypłukuje niektóre kwasy tworzące się podczas jedzenia. Tak więc żując gumę po posiłku, chronisz swoje zęby i dbasz o zdrowie jamy ustnej.

Ponadto znajdujące się w ślinie minerały pomagają wzmocnić szkliwo, co również zmniejsza ryzyko pojawienia się ubytków.

Czy guma bez cukru szkodzi zębom?

Tę wskazówkę rodzice mogą spokojnie przekazać dzieciom i nastolatkom, które często żują gumę. Warto jednak zwrócić uwagę na to, by wybierały gumę bez cukru, a nie słodką gumę balonową, która może mieć odwrotny skutek i przyczynić się do powstawania płytki nazębnej. Jeśli więc nie masz pewności, która guma pomoże Ci dbać o higienę jamy ustnej, sprawdź informacje i oznaczenia na jej opakowaniu.

Pamiętaj jednak (i przypomnij o tym swoim dzieciom), że guma do żucia – nawet guma bez cukru – nie zastępuje regularnej pielęgnacji jamy ustnej, która polega na myciu zębów dwa razy dziennie i nitkowaniu ich przy użyciu odpowiednich produktów do czyszczenia zębów.