Dlaczego warto wybrać szczoteczkę elektryczną Oral-B?

Korzyści wynikające z właściwej higieny jamy ustnej

UDOSTĘPNIJ

Koszty zabiegów stomatologicznych (leczenie zębów)

Wystąpienie powikłań z powodu próchnicy zębów i chorób dziąseł naraża na ogromne koszty związane z wypełnieniami, koronami lub bardziej skomplikowanymi zabiegami, takimi jak leczenie kanałowe, chirurgia szczękowa lub usuwanie zniszczonych zębów i zastępowanie ich implantami.

Image - Article Hero - Korzyści wynikające z właściwej higieny jamy ustnej

Różne koszty

Koszty zabiegów stomatologicznych mogą być różne. Na przykład koszt leczenia kanałowego może zależeć od położenia zęba oraz od liczby kanałów wymagających zabiegu.

Koszty higieny jamy ustnej

W porównaniu z kosztami leczenia koszty związane z podstawową higieną jamy ustnej i profilaktycznym czyszczeniem zębów są niskie. Szczoteczkę do zębów należy wymieniać co trzy miesiące lub wtedy, gdy wygląda na zużytą, ale to nie kosztuje wiele. To samo dotyczy nici dentystycznej, niezależnie od tego, czy używasz nici standardowej czy specjalistycznej.

O czym należy pamiętać

Należy również pamiętać, że większość planów opieki dentystycznej wymaga co najmniej jednego, a czasem dwóch badań kontrolnych i czyszczenia – co stanowi niewielki lub żaden koszt. W celu identyfikacji i wyeliminowania potencjalnych problemów przestrzegaj ustalonych terminów, nawet jeśli uważasz, że nie masz problemów z zębami i jamą ustną, w przeciwnym razie narazisz się na kosztowne zabiegi. Pamiętaj, że dentysta jest Twoim partnerem, który pomaga Ci zachować zdrowie jamy ustnej i należy informować go o lekach, które zażywasz, oraz o zmianach w ogólnej kondycji fizycznej, aby strategia higieny jamy ustnej mogła być odpowiednio modyfikowana z korzyścią dla Twojego zdrowia. Niektóre rodzaje leków (w tym leki antydepresyjne i leki nasercowe) zwiększają ryzyko wystąpienia zapalenia dziąseł, dlatego w przypadku ich zażywania należy natychmiast zawiadomić o tym dentystę, nawet jeśli uważasz, że nie będzie to miało wpływu na zdrowie jamy ustnej.