Dlaczego warto wybrać płyn do płukania jamy ustnej Oral-B?

Płyn do płukania ust dla cukrzyków

Płyn do płukania ust dla cukrzyków article banner
UDOSTĘPNIJ

Fluor a cukrzyca

Regularne mycie zębów jest szczególnie ważne dla osób z cukrzycą, ponieważ często odczuwają one suchość w jamie ustnej (kserostomię). Przewlekła suchość w w jamie ustnej może prowadzić do próchnicy z powodu zbyt małej produkcji śliny, która wymywa resztki jedzenia i bakterie oraz chroni zęby przed kwasem powodującym próchnicę.

Czy suchość w ustach jest objawem cukrzycy?

Jeśli masz cukrzycę i często odczuwasz suchość w ustach, Twój stomatolog może zalecić Ci stosowanie płynu do płukania ust z fluorem. W takim wypadku warto też częściej myć zęby, aby pozbyć się resztek pokarmu i bakterii. Pomyśl też o używaniu szczoteczki z miękkimi włóknami, aby nie dopuścić do podrażnienia dziąseł.

Ważne informacje na temat cukrzycy

Większość płynów do płukania z fluorem zawiera sztuczne substancje słodzące, które nie mają wpływu na stężenie cukru we krwi, jednak niektóre z nich zawierają cukry, które niekorzystnie wpływają na poziom stężenia glukozy we krwi u osób z cukrzycą. Podsumowując, płyny do płukania z fluorem są bezpieczne, należy jednak przestrzegać instrukcji ich stosowania i nie wolno połykać takiego płynu.

Cukrzyca a próchnica

Pacjentom z cukrzycą można ewentualnie zaproponować zabiegi z wykorzystaniem fluoru w celu ochrony ich zębów przed próchnicą. Najlepszym zabezpieczeniem przed próchnicą i chorobą dziąseł u diabetyków jest regularne przestrzeganie higieny jamy ustnej i szczotkowanie zębów dwa razy dziennie pastą z fluorem oraz ich codzienne nitkowanie.