APARATY KOREKCYJNE

Najlepsze irygatory do aparatów stałych

Najlepsze irygatory do aparatów stałych article banner
UDOSTĘPNIJ

Dlaczego irygatory świetnie sprawdzą się w przypadku aparatów ortodontycznych?

Codzienne czyszczenie zębów nicią dentystyczną może być niezłym wyzwaniem nawet jeśli nie nosisz aparatu ortodontycznego. Jeśli jednak taki aparat stosujesz, czyszczenie zębów nicią dentystyczną może być znacznie trudniejsze, szczególnie jeśli chodzi o dotarcie do miejsc w okolicy drutów i zamków, w których często zbierają się drobinki jedzenia. Nieusuwana płytka bakteryjna w okolicy zamków może przyczynić się do powstania rozmaitych problemów stomatologicznych, w tym choroby dziąseł. Dla osób z aparatami ortodontycznymi idealnym rozwiązaniem uzupełniającym codzienne czyszczenie zębów nicią dentystyczną jest irygator. Woda pod ciśnieniem jest jednym z najlepszych sposobów na pozbycie się resztek jedzenia z aparatu ortodontycznego bez użycia tradycyjnej nici dentystycznej.

W przypadku aparatów ortodontycznych, irygatory, w połączeniu z zastosowaniem zwykłej nici dentystycznej, stanowią najlepszy sposób na dogłębne oczyszczenie przestrzeni międzyzębowych z kilku powodów:

  • Pomagają zapobiec odwapnieniu. Odwapnienie, czyli osłabienie szkliwa zębów, jest spowodowane płytką bakteryjną oraz nagromadzeniem kwasu i przejawia się białymi przebarwieniami, które bywają bardzo wrażliwe. Odwapnienie występuje często u osób, które nie potrafią dobrze wyczyścić tych miejsc zębów, które znajdują się za aparatem ortodontycznym. Odwapnienia nie da się skorygować, zatem profilaktyka ma tu kluczowe znaczenie. Irygator pozwala dotrzeć do takich miejsc łatwiej niż zwykła nić dentystyczna.

  • Łatwiejsze niż nitkowanie – jeśli nosisz aparat ortodontyczny, czyszczenie nicią dentystyczną może sprawiać trudności. Irygatory dentystyczne są o wiele prostszym rozwiązaniem i świetnie nadają się do usuwania resztek jedzenia pozostałych wokół aparatów ortodontycznych oraz wewnątrz samych aparatów.

Najlepsze irygatory do aparatów ortodontycznych

Dzięki irygatorom czyszczenie przestrzeni międzyzębowych w okresie noszenia aparatu ortodontycznego jest o wiele prostsze. Istnieje wiele różnych modeli – czym kierować się przy wyborze? Wybór właściwego modelu ostatecznie zależy od funkcjonalności dostosowanej do Twoich potrzeb. Dla osoby noszącej aparat ortodontyczny idealnym rozwiązaniem będzie irygator wyposażony w kilka trybów, np. jeden z irygatorów marki Oral-B. Zmienne tryby – w tym tryb delikatnego czyszczenia dla osób o wrażliwych dziąsłach – pozwalają dostosować czyszczenie, aby z trudno dostępnych miejsc aparatu ortodontycznego usunąć resztki jedzenia. Ponadto funkcja regulacji pulsacji na żądanie umożliwia precyzyjne, odpowiednio ukierunkowane czyszczenie za pomocą ciśnienia i pulsowania, aby pozbyć się płytki bakteryjnej oraz cząstek jedzenia z zamków i drutów aparatu ortodontycznego. W ten sposób zapewniasz również swoim dziąsłom stymulację i masaż, dzięki czemu są zdrowsze.

Brak odpowiedniej pielęgnacji zębów w okresie noszenia aparatu ortodontycznego może skutkować licznymi problemami. Mimo idealnego wyrównania zębów, można spowodować zaczerwienienie, napuchnięcie oraz krwawienie dziąseł. Istnieje również ryzyko wystąpienia choroby dziąseł. To nie wszystko. Formować się mogą również przebarwienia, które przyćmią Twój piękny uśmiech. Irygator jest doskonałym uzupełnieniem codziennej pielęgnacji jamy ustnej, które sprawi, że Twoje dziąsła będą zdrowsze, a inwestycja w aparat przyniesie zamierzony efekt.