DZIECI

Dobór najlepszej szczoteczki elektrycznej dla dzieci

UDOSTĘPNIJ

Zachęcenie dzieci do mycia zębów bywa trudne – często wiąże się z płaczem, złością i kategoryczną odmową współpracy. Istnieje jednak wiele sposobów, dzięki którym można zmienić tę czynność we frajdę i zachęcić dzieci do pielęgnacji jamy ustnej już od najmłodszych lat. Dobór najlepszej elektrycznej szczoteczki, która będzie dla dziecka łatwa w użyciu i jednocześnie atrakcyjna, może w dużej mierze przyczynić się do wyrobienia odpowiednich nawyków dotyczących szczotkowania zębów.

Wybór właściwej szczoteczki elektrycznej

Poza szczoteczkami elektrycznymi dla dorosłych, Oral-B ma w swojej ofercie szczoteczki elektryczne przeznaczone dla dzieci powyżej 3 lat, które mają dodatkowe cechy i funkcje stworzone z myślą o najmłodszych użytkownikach. Szczoteczki te wykonują podobne ruchy jak szczoteczki dla dorosłych oraz mają wbudowany timer. Ponadto szczoteczki elektryczne Oral-B Stages Power są dostępne w wielu intensywnych kolorach i ozdobione zostały postaciami z filmów ©Disneya, co zachęca dzieci do szczotkowania. Szczoteczki te oferują następujące funkcje, które zainspirują dziecko do mycia zębów oraz zachęcą do dbania o higienę jamy ustnej:


1. Antypoślizgowy, ergonomiczny uchwyt, który łatwo dopasowuje się do małej rączki dziecka.

2. Bardzo miękkie włókna i małe końcówki, specjalnie zaprojektowane z myślą o dziecięcej buzi.

3. Postacie ©Disney, Star Wars™, LucasFilm Ltd.™, ©MARVEL oraz ©Disney/Pixar, które dzieci dobrze znają i uwielbiają, co jeszcze bardziej zachęci je do szczotkowania.

4. Interaktywne funkcje zapewniające dodatkową zabawę, dzięki którym dziecko będzie czerpać więcej przyjemności ze szczotkowania:

  • Aplikacja Disney Magic Timer sprawi, że 90% dzieci będzie myło zęby dłużej. W miarę szczotkowania dzieci będą w ramach nagrody odblokowywały nowe postacie i będą otrzymywały atrakcyjne naklejki.

  • Wpadające w ucho melodyjki będą sugerowały przełożenie szczoteczki do innej części jamy ustnej (opcja dostępna jedynie w szczoteczkach elektrycznych Mickey).

Kiedy dziecko podrośnie, powinno samo wybrać dla siebie szczoteczkę. Im bardziej będzie zaangażowane w zakupy, tym chętniej będzie myło zęby wybraną przez siebie szczoteczką.

Najlepsza szczoteczka elektryczna dla Twojego dziecka

Każda ze szczoteczek Oral-B Stages (dla dzieci powyżej 3 lat) jest specjalnie dopasowana do konkretnej grupy wiekowej. Szczoteczki ozdobiono znanymi postaciami – od bohaterów ©Disneya takich jak Myszka Mickey lub Kubuś Puchatek po postacie z serii Star Wars™ oraz LucasFilm Ltd.™ Doskonale wiemy, że każdy etap w pielęgnacji jamy ustnej dziecka jest ważny, dlatego szczoteczki Oral-B poprzez zabawę pomagają wypracować właściwe nawyki mycia zębów. Mamy szeroki wybór szczoteczek manualnych dla maluchów oraz szczoteczek elektrycznych dla starszych dzieci.

  • Szczoteczka manualna Oral-B dla niemowląt. Zanim kupisz dziecku pierwszą szczoteczkę elektryczną, trzeba będzie mu pomóc w myciu zębów. Zacznij od szczoteczki manualnej dla niemowląt Stages ©Disney Baby, posiadającej wyjątkowo miękkie włókna odpowiednie do małej i delikatnej buzi dziecka w wieku od czterech miesięcy do dwóch lat.

  • Szczoteczki manualne Oral-B Stages są przeznaczone dla dzieci w wieku od dwóch do czterech lat. W tym wieku należy bacznie obserwować, jak dziecko sobie radzi, a niekiedy pomóc mu w opanowaniu właściwej techniki szczotkowania zębów.

  • Dziecku, które ukończyło 3 lata, można podarować szczoteczkę elektryczną i nauczyć je kolejnych nawyków poprawiających higienę jamy ustnej. Można nauczyć je podstaw mycia zębów za pomocą szczoteczki elektrycznej dla dzieci. Nadal trzeba będzie sprawdzać, jak dziecko sobie radzi, ale można będzie mieć pewność, że dziecko będzie w przyszłości odpowiednio dbało o higienę jamy ustnej.

  • Dzieci w wieku 8-12 lat powinny regularnie i samodzielnie myć zęby. Gdy będą dorastały, przypominaj im o nawykach pielęgnacyjnych, które wypracowały dzięki szczoteczkom elektrycznym Oral-B Stages. Aplikacja Disney Magic Timer™ sprawi, że czas szczotkowania zawsze będzie mieć w sobie coś magicznego.

Spraw, by dzieci dobrze się bawiły myjąc zęby

Szczoteczki elektryczne Oral-B dla dzieci mają kilka przyciągających uwagę wzorów z dobrze znanymi postaciami. Dzieci wolą szczotkować zęby w towarzystwie swoich ulubionych bohaterów z kreskówek – dzięki Oral-B mogą cieszyć się takimi szczoteczkami od wczesnych lat.

Szczoteczki elektryczne przyjazne dziecku ułatwiają dbanie o zęby już od najmłodszych lat. Jeśli dla dziecka mycie zębów będzie kojarzyło się z przyjemnością, są większe szanse, że na stałe włączy je do codziennych czynności pielęgnacyjnych.

SPRAWDŹ, KTÓRA SZCZOTECZKAJEST DLA CIEBIE NAJLEPSZA