Dlaczego warto wybrać szczoteczkę elektryczną Oral-B?

Idealna szczoteczka elektryczna do aparatu ortodontycznego

Idealna szczoteczka elektryczna na aparat article banner
UDOSTĘPNIJ

Noszenie aparatu ortodontycznego utrudnia czyszczenie mniej dostępnych miejsc oraz linii dziąseł, a odpowiednia higiena jamy ustnej dla osób podczas leczenia ortodontycznego jest szczególnie istotna. Dlaczego szczoteczka magnetyczna jest idealnym wyborem?

Mycie zębów z aparatem - o czym warto wiedzieć?

Odpowiednia, czyli regularna i właściwa higiena jamy ustnej powinna być ważna zawsze i dla każdego, kto pragnie utrzymać swoje zęby w zdrowiu i korzystnym wyglądzie. W momencie, gdy stajemy się użytkownikami stałych aparatów, sytuacja nie tylko nie ulega zmianie, ale codzienne procedury powinny mieć nadaną szczególną rangę z naszej strony.

 1. Szczotkowanie

Standardowe szczotkowanie dwa razy dziennie po dwie minuty, powinno być wzbogacone o mycie zębów po każdym większym posiłku, ponieważ resztki jedzenia mogą zalegać w konstrukcji aparatu. Najlepiej, jeśli będziemy, do tego celu, dysponować odpowiednią szczoteczką elektryczną, która nie tylko ułatwi szczotkowanie, ale również zadba o nasze zęby w sposób kompleksowy pozostając łagodną dla dziąseł, ale także delikatnej konstrukcji aparatu.

2. Płyny do płukania

Płyn do higieny jamy ustnej pozwala na usunięcie bakterii z jamy ustnej.

3. Nitkowanie lub irygowanie

Jeżeli konstrukcja aparatu uniemożliwia nitkowanie, z pomocą przychodzi irygator. Jest to urządzenie generujące wąski strumień wody pod bardzo wysokim ciśnieniem. Dzięki takiemu działaniu jesteśmy w stanie dotrzeć wszędzie tam, gdzie jest to utrudnione.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze szczoteczki?

Idealna szczoteczka do zębów na aparat powinna spełniać kilka zasadniczych funkcji:

 • Myć zęby najlepiej, jak to jest tylko możliwe, z jak najmniejszym przerzucaniem odpowiedzialności na użytkownika.

 • Być skuteczna w docieraniu do trudno dostępnych miejsc.

 • Być wygodna w użyciu.

 • Posiadać elastyczną paletę trybów na różne okazje.

Na jakie więc cechy powinniśmy zwrócić uwagę przy wyborze urządzenia idealnego?

 • Główka:

Najlepiej obrotowa i okrągła, gdyż ten kształt nie ma problemu z dotarciem nawet do najtrudniej dostępnych miejsc. Najlepszym wyborem jest taka, która ma miękkie, odpowiednio wyprofilowane włókna, które pozwolą na dokładne usunięcie płytki bakteryjnej i resztek pokarmowych, jednocześnie będąc bardzo delikatne dla elementów aparatu ortodontycznego.

 • Ruchy główki:

Ruch oscylacyjno-rotacyjny sprawia, że użytkownik nie musi wykonywać żadnej dodatkowej techniki mycia, żadnych ruchów ręką oprócz przyłożenia główki do powierzchni zęba, odczekanie 2-3 sekund i zmiana położenia główki.

 • Tryby czyszczenia:

Im więcej trybów mamy do wyboru, tym lepiej jest nam dostosować możliwości szoczteczki do naszych potrzeb.. Przy użytkowaniu aparatu zdarzy się wiele nowych sytuacji. Przykładowo po wizytach u ortodonty, gdy zostaną dokręcone zamki, zęby mogą być obolałe. Wówczas tryb delikatny lub bardzo delikatny okaże się zbawienny. Innym razem będziemy mieli ochotę przejść na intensywny albo wybielający. Dlatego warto mieć pod ręką szeroki wybór.

 • Czujnik nacisku:

Czujnik nacisku pozwala użytkownikom aparatu na uniknięcie zbyt mocnej, szkodliwej dla szkliwa i samego aparatu siły nacisku.

 • Odpowiednia końcówka

Zarówno w szczoteczkach soniczno-rotacyjnych jak i magnetycznych mamy do dyspozycji końcówki wymienne dedykowane do aparatów ortodontycznych.

Najlepsza szczoteczka do aparatu ordotontycznego – oral-b io!

Decydując się na urządzenie, które okaże się nie tylko niezawodne, ale również niezwykle wygodne i skuteczne powinniśmy zastanowić się nad szczoteczką magnetyczną z serii Oral-B iO. Sprzęty z całej linii łączą niezwykle efektywne wykorzystanie energii (mikrowibracje przenoszone są bezpośrednio na włókna z napędu magnetycznego ze sprawdzonymi ruchami oscylacyjno-rotacyjnymi). Szczoteczki magnetyczne są bardzo skuteczne, ale jednocześnie łagodne dla dziąseł oraz szkliwa. Stanowią idealny wybór dla użytkowników aparatów ortodontycznych!

Badania potwierdziły, że Oral-B iO, w zestawieniu ze szczoteczką soniczną Philips Sonicare DiamondClean SMART4 usuwa zdecydowanie więcej płytki bakteryjnej, także z trudnodostępnych miejsc (Goyal CR, et al., Am J Dent 2021;34:54-60). W porównaniu do szczoteczki manualnej Oral-B iO usuwa do 100% więcej płytki bakteryjnej.

SPRAWDŹ, KTÓRA SZCZOTECZKAJEST DLA CIEBIE NAJLEPSZA

Cała linia Oral-B iO myje zęby tak samo dobrze. Czym wyróżnia się Oral-B iO9?

 • Główka i jej ruchy

Unowocześniony profil wókien, ruch oscylacyjno-rotacyjny wzbogacony o mikrowibracje, sprawiają, że korzystanie ze szczoteczki więcej niż dwa razy dziennie będzie niezwykle przyjemne, skuteczne, ale równocześnie delikatne dla dziąseł i aparatu.

 • Inteligentny czujnik nacisku

To pierwszy tego rodzaju czujnik nacisku na świecie. Wskazuje użytkownikowi, że nie tylko zbyt mocny nacisk główki na powierzchnię zębów (kolor czerwony na pierścieniu), ale również zbyt słaby (wybrany przez użytkownika kolor) oraz odpowiedni (kolor zielony).

 • 7 trybów pracy

Tryb codzienny, tryb intensywny, tryb wybielający, tryb delikatny, tryb bardzo delikatny, tryb do pielęgnacji dziąseł, tryb do pielęgnacji języka.

 • Sztuczna inteligencja I aplikacja

Dzięki proste intuicyjnej aplikacji mamy możliwość połączenia szczoteczki magnetycznej ze smartfonem przez Bluetooth. Widzimy wizualizację naszych zębów na ekranie urządzenia, możemy obserwować proces mycia na bieżąco, dowiadując się, które miejsca opuszczamy, które wymagają większej uwagi i doczyszczenia.

 • interaktywny, kolorowy wyświetlacz

Gdy weźmiemy szczoteczkę do ręki, na wyświetlaczu pojawi się powitanie. Wyświetli on nie tylko ten miły komunikat, ale również wybrany tryb pracy, upływ czasu szczotkowania, ocenę mycia w postaci emotikonki, jak również poziom naładowania baterii.

 • ładowarka magnetyczna

Nowoczesna magnetyczna ładowarka naładuje szczoteczkę w jedyne 3 godziny, a akumulator wytrzyma aż do 14 dni.

 • Etui podróżne z funkcją ładowania

Przydatne etui podróżne możemy zabrać ze sobą wszędzie, zastąpi nam magnetyczną ładowarkę w dłuższych i krótszych podróży.