Dlaczego warto wybrać pastę do zębów Oral-B?

Najlepsza pasta do zębów w 2019 roku: Wybierz odpowiednią dla siebie

UDOSTĘPNIJ

Jaka jest najlepsza pasta do zębów dla Ciebie? Obecnie na rynku jest wiele past różnego rodzaju, co może utrudniać wybór. Tak naprawdę nie ma jednej najlepszej pasty. Jest wiele dobrych past, które są dostosowane do indywidualnych potrzeb i preferencji. Pamiętaj: najlepszą pastą jest ta, która przypadła Ci do gustu i która skutecznie pomaga utrzymać zdrowie jamy ustnej.

Możesz oczywiście kupować pasty różnych firm zgodnie z preferencjami smakowymi i swoimi indywidualnymi potrzebami. Obecnie na rynku dostępnych jest wiele rodzajów past – każdy może znaleźć coś dla siebie, niezależnie od tego, czy ma problemy z płytką nazębną, dziąsłami, próchnicą, szkliwem czy nieświeżym oddechem. Ponadto niektóre pasty przynoszą ulgę w przypadku nadwrażliwości zębów, a inne pomagają je wybielić.

Wiele past poza samym czyszczeniem zębów oferuje dodatkowe korzyści – na przykład pomaga wybielić zęby i jednocześnie zapobiega odkładaniu się kamienia nazębnego. Uważnie przeczytaj informacje na opakowaniu pasty do zębów, zanim zdecydujesz się na jej zakup.

Zalety specjalistycznych past do zębów

 • Antybakteryjność. Antybakteryjne pasty do zębów mogą zawierać fluorek cyny – skuteczny środek antybakteryjny, który poza pielęgnacją zębów chroni przed próchnicą inadwrażliwością. Jeśli wybierzesz markę polecaną przez dentystów, prawdopodobnie będzie to pasta antybakteryjna.

 • Ochrona przed kamieniem nazębnym. Pasty, których głównym zadaniem jest ochrona przed odkładaniem się kamienia nazębnego mogą zawierać pirofosforan, który zapobiega tworzeniu się kamienia. Heksametafosforan sodu jest jeszcze skuteczniejszym składnikiem zapobiegającym tworzeniu się kamienia nazębnego i przebarwień powierzchniowych. Jeśli jednak zmagasz się już z uporczywym kamieniem, nawet specjalistyczna pasta nie da rady go usunąć. W takim przypadku należy udać się na zabieg usuwania kamienia do gabinetu stomatologicznego.

 • Inne: Na rynku dostępnych jest wiele innych rodzajów past do zębów, m.in. takich, które pomagają zmniejszyć nadwrażliwość zębów, lub zadbać o zęby najmłodszych użytkowników – naszych dzieci.

Pasty do zębów polecane przez ekspertów Oral-B

Którą markę past do zębów wybrać? Poniżej przedstawiamy najlepsze pasty do zębów dostępne na rynku według ekspertów w dziedzinie stomatologii. Pasty do zębów Blend-a-med są jednymi z najczęściej polecanych przez dentystów i higienistów stomatologicznych. Blend-a-med ma w swojej ofercie wiele past w różnych smakach, jest więc duża szansa, że znajdziesz coś dla siebie.

Jedną z najczęściej polecanych past Blend-a-med jest antybakteryjna pasta Blend-a-med Pro-Expert zawierająca fluorek – udowodniono, że chroni ona najczęściej sprawdzane przez stomatologów partie zębów. Pasta Blend-a-med Pro-Expert Professional Protection zawiera kompleks fluorku cyny, który składa się z fluorku cyny oraz aktywnego krystalicznego polifosforanu, umożliwiający wyjątkowo dokładne i wyraźnie zauważalne czyszczenie. Ponadto regularne stosowanie pasty Blend-a-med Pro-Expert:

 • Chroni przed próchnicą

 • Chroni przed odkładaniem się płytki nazębnej

 • Chroni przed chorobami dziąseł

 • Chroni przed bolesną nadwrażliwością zębów

 • Chroni przed tworzeniem się kamienia nazębnego

 • Wybiela, usuwając przebarwienia powierzchniowe

 • Chroni przed erozją szkliwa

 • Odświeża oddech

Jest również wiele innych past Blend-a-med, które mogą być stosowane codziennie i które dostosowane są do różnych potrzeb. W poniższej tabeli przedstawiono najlepsze pasty Blend-a-med z uwzględnieniem ich wiodących zalet:

What are the Best Whitening Toothpastes

W celu uzyskania dodatkowych informacji odwiedź stronę internetową http://www.instytut.pl lub zasięgnij porady u swojego dentysty. Aby zapewnić sobie kompleksową higienę jamy ustnej, używaj szczoteczek Oral-B i regularnie odwiedzaj stomatologa.