ZDROWIE DZIĄSEŁ

Co należy wiedzieć o zapaleniu dziąseł

UDOSTĘPNIJ

Co to jest zapalenie dziąseł?

Płytka bakteryjna gromadząca się na powierzchni zębów jest jedną z głównych przyczyn występowania zapalenia dziąseł. Jeśli nie jest ona usuwana regularnie w procesie codziennego szczotkowania może prowadzić do poważnych chorób przyzębia.

Kto może dostać zapalenia dziąseł?

Zapalenie dziąseł to dość powszechna dolegliwość. Jednak, mimo że u prawie 80% dorosłych osób prędzej czy później pojawią się objawy zapalenia dziąseł, nie oznacza to, że nie można ich uniknąć. Warto zaznaczyć, że zapaleniu dziąseł nie zawsze towarzyszą charakterystyczne objawy, takie jak silny ból czy zaczerwienienie, co sprawia, że często nie zdajemy sobie sprawy, że ten problem nas dotyczy. To kolejny ważny powód, dla którego warto co sześć miesięcy odwiedzać gabinet stomatologiczny. Regularne badania kontrolne pomogą w porę zidentyfikować problem i dobrać odpowiednią metodę leczenia.

Objawy zapalenia dziąseł

Rozpulchnienie, zaczerwienienie, obrzęk i krwawienie podczas szczotkowania zębów to charakterystyczne objawy zapalenia dziąseł. Przewlekłe zapalenie dziąseł może być przyczyną nieświeżego oddechu a także prowadzić do groźnych chorób przyzębia. Jeżeli objawy te nie ustępują, skontaktuj się ze swoim dentystą w celu ustalenia właściwego sposobu leczenia. W międzyczasie dowiedz się, co robić, aby zapobiegać zapaleniu dziąseł (zapalenie dziąseł – jak je leczyć).

Co należy wiedzieć o zapaleniu dziąseł