Płytka nazębna i kamień nazębny

Płytka zębna: Tabletki oraz inne sposoby zwalczenia

Płytka zębna: Tabletki oraz inne sposoby zwalczenia article banner
UDOSTĘPNIJ

Produkty wybarwiające płytkę nazębną pokazują, czy dobrze czyścisz zęby

W jaki sposób sprawdzić, czy poprzez mycie i nitkowanie zębów skutecznie usunęło się płytkę nazębną? Pozostałości jedzenia widać od razu, ale płytka nazębna, choć kleista, jest bezbarwna i można ją przeoczyć.

Jeśli z powodu recesji dziąseł, noszenia aparatu ortodontycznego, chronicznego schorzenia lub innych czynników ryzyka masz większy problem z gromadzeniem się płytki bakteryjnej, stosowanie produktu wybarwiającego może Ci pomóc w zidentyfikowaniu obszarów, których nie udało się wyczyścić podczas regularnej pielęgnacji. Produkty wybarwiające płytkę zawierają nieszkodliwy barwnik, który reaguje z płytką nazębną pozostałą po szczotkowaniu. Widząc zabarwione obszary, łatwo możesz wykryć problematyczne miejsca i skupić się na nich, prawidłowo szczotkując i nitkując zęby.

Przed zastosowaniem produktu wybarwiającego płytkę nazębną umyj i wynitkuj zęby, jak to zwykle robisz. Następnie zastosuj jeden z następujących produktów:

  • Tabletka wybarwiająca płytkę nazębną: Rozgryź tabletkę w ustach, rozpuść w ślinie i opłukuj zęby przez 30 sekund, a następnie wypluj.

  • Patyczek wybarwiający płytkę nazębną: Przetrzyj patyczkiem powierzchnie zębów.

  • Roztwór wybarwiający płytkę nazębną: Płucz usta roztworem przez około 30 sekund, a następnie wypluj.

  • Nić wybarwiająca płytkę nazębną: Nitkuj zęby zabarwioną nicią, aby zobaczyć usuniętą płytkę nazębną.

Pamiętaj: Nawet jeśli nie dotyczy Cię zwiększone ryzyko chorób dziąseł, produkty wybarwiające pozwolą Ci sprawdzić, jak skutecznie usuwasz płytkę nazębną.