Dlaczego warto wybrać pastę do zębów Oral-B?

Pasta do zębów z sody oczyszczonej: czy jest skuteczna?

Pasta do zębów z sody oczyszczonej: czy jest skuteczna? article banner
UDOSTĘPNIJ

Soda oczyszczona do mycia zębów: wady i zalety

Soda oczyszczona od dawna stosowana jest jako alternatywa dla pasty do zębów. Wiele osób przyznaje się do mycia zębów sodą oczyszczoną. Obecnie wielu producentów past do zębów wprowadza sodę oczyszczoną do swojej formuły. Jak w wielu innych przypadkach, stosowanie sody oczyszczonej jako alternatywy dla pasty do zębów ma wiele wad i zalet.

Pasta do zębów z sody oczyszczonej

Zalety mycia zębów sodą oczyszczoną

  • Pomaga wyczyścić zęby. Według Journal of Clinical Dentistry (czerwiec 2008) mycie zębów produktami z sody oczyszczonej okazało się skuteczniejsze niż stosowanie produktów bez sody oczyszczonej.

  • Niskie koszty. Jeśli stosujesz wyłącznie sodę oczyszczoną, jedno opakowanie wystarczy na długi czas i będzie kosztować mniej niż 2 zł.

Wady mycia zębów sodą oczyszczoną

  • Niepraktyczne zastosowanie. Mycie zębów sodą oczyszczoną być może jest tanie, ale na pewno nie jest schludne. Producenci sody oczyszczonej nie oferują swojego produktu w podręcznych opakowaniach dostępnych w przypadku większości past do zębów.

  • Ziarnistość. Każdy, kto choć raz umył zęby sodą oczyszczoną na pewno zauważył nieprzyjemny smak sody w buzi.

  • Szczotkowanie samą sodą oczyszczoną nie dostarczy zębom fluoru, który potrzebny jest, aby pomóc w ponownej mineralizacji zębów lub zapobieganiu uszkodzeniom powodowanym przez bakterie znajdujące się w płytce nazębnej.

Masz wątpliwości co do mycia zębów samą sodą oczyszczoną? Wypróbuj to! Stosowanie pasty do zębów z fluorem i sodą oczyszczoną również wzmacnia zęby, zmniejsza gromadzenie się płytki nazębnej, utrzymuje zęby w czystości i pomaga wybielić zęby dzięki usuwaniu przebarwień powierzchniowych.

Źródła:

https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/19278079/ https://www.medicalnewstoday.com/articles/324341 https://www.sciencedirect.com/science/article/pii/S0002817717308097