Dlaczego warto wybrać pastę do zębów Oral-B?

Najlepsza pasta do wrażliwych zębów

UDOSTĘPNIJ

Wrażliwość nazywana także nadwrażliwością zębów objawia się bólem doświadczanym podczas jedzenia lub picia.

Bóle zębów występują powszechnie, a wrażliwość zębów nie jest niczym nietypowym.Całe szczęście dostępne są produkty do pielęgnacji jamy ustnej, które dają ulgę w cierpieniu.Z tego artykułu dowiesz się, która pasta Oral-B do wrażliwych zębów jest najlepsza i pomoże Ci delikatnie zadbać o zdrowy uśmiech. 

W wewnętrznej strukturze zęba znajduje się miazga, czyli mieszanka materii organicznej — krwinek odżywiających ząb i nerwy.Miazgę otacza warstwa twardej, ale porowatej substancji a nazywanej zębiną.Przez zębinę przebiegają tysiące bardzo cienkich rurek nazywanych „kanalikami”.Kanaliki łączą wnętrze żywego zęba i nerwy ze szkliwem.Warstwa zewnętrzna korony zęba zbudowana jest z bardzo twardego szkliwa, najtwardszej tkanki ludzkiego ciała.Szkliwo pokrywa jedynie powierzchnię zewnętrzną zęba ponad linią dziąseł i nie pokrywa części pod linią dziąseł nazywanej korzeniem zęba. Korzeń jest ukryty w strukturze zwanej cementem zęba. 

W zdrowym zębie kanaliki są pokryte dziąsłami i cementem w korzeniu zęba, a pod warstwą szkliwa w powierzchni zewnętrznej korony szkliwem.Z kolei w chorym zębie bodźce są przesyłane kanalikami do nerwów, które pobudzają, wywołując przykre doznania.  

Wybór najlepszej pasty Oral-B do wrażliwych zębów 

Pasty do wrażliwych zębów mogą pomóc Ci delikatnie czyścić zęby i zwiększyć komfort życia.Zawierają one składniki, takie jak fluorek cyny(II), zmniejszające dyskomfort podczas szczotkowania.  

Fluorek cyny(II) zatyka otwory kanalików, chroniąc nerwy w zębie przed zewnętrznymi bodźcami, i pomaga w delikatnym, ale skutecznym myciu zębów.  Dowiedziono, że pasta do zębów Oral-B wyjątkowo skutecznie chroni wrażliwe zęby. 

Pasta do wrażliwych zębów i dziąseł Oral-B powstała z myślą o wrażliwych zębach.

Unikatowa receptura powstała dzięki technologii ACTIVCALM opracowanej z dentystami. Pasta pomaga wytworzyć warstwę ochronną i daje ulgę w nadwrażliwości. Dodatkowo podczas mycia powstaje delikatna, zwiększająca komfort i chłodząca dziąsła pianka, a po szczotkowaniu jamy ustnej czuć ukojenie.  

Pasty do wrażliwych zębów nadają się także do użytku ze szczoteczkami elektrycznymi.Niektóre szczoteczki elektryczne mają ustawienia do wrażliwych zębów lub tryb do użytku z Twoją ulubioną pastą do wrażliwych zębów.Połączenie tych opcji może zwiększyć Twój komfort do tego stopnia, że codzienne szczotkowanie i nitkowanie rano i wieczorem nie będzie wywoływało nieprzyjemnych odczuć. 

Sposób działania pasty do wrażliwych zębów Oral-B 

Unikatowa technologia ACTIVCALM powstała we współpracy z dentystami. Wytwarza ona warstwę ochronną zapewniającą intensywny komfort.  

DLACZEGO WARTO SZCZOTKOWAĆ ZĘBY PASTĄ ORAL-B DO WRAŻLIWYCH ZĘBÓW I DZIĄSEŁ?  

Tworzy warstwę ochronną Chłodzi dziąsła podczas i po szczotkowaniu Daje intensywny komfort dzięki delikatnej piance Oral-B to marka szczoteczek najczęściej polecana przez dentystów na całym świecie