Dlaczego warto wybrać pastę do zębów Oral-B?

Jakie pasty wybielające są najlepsze?

UDOSTĘPNIJ

Spytaj najbliższych znajomych, czy chcą, żeby ich zęby były bielsze, a z pewnością większość z nich odpowie twierdząco.

Z kolei odpowiedzi na pytanie o ulubioną pastę wybielającą mogą diametralnie się różnić. Biały uśmiech to coś więcej niż kupno pasty do zębów oznaczonej jako wybielająca. Znalezienie skutecznej pasty wybielającej może być wyzwaniem, jeśli nie wiesz, gdzie lub czego szukać. Poszukując wydajnej pasty wybielającej, warto także zwrócić uwagę na inne oferowane przez nią dodatkowe korzyści. Może to być na przykład ograniczenie kamienia lub osadu nazębnego czy odświeżanie oddechu. Jeśli nie masz pewności co do tego, jaka korzyść jest według Ciebie najważniejsza, porozmawiaj o swoich unikatowych potrzebach ze specjalistą.  

Jak działają pasty wybielające? 

Czy wiesz, że 50% badanych podczas poznawania nowych osób patrzy najpierw na uśmiech?Zatem na jakie kryteria warto zwracać uwagę, wybierając skuteczną pastę wybielającą?Poniższe przykłady pomogą Ci zawęzić poszukiwania najlepszej pasty wybielającej dostosowanej do Twoich potrzeb. 

Usuwanie przebarwień:

Usuwanie przebarwień polega na wybielaniu zębów poprzez zastosowanie środków fizycznych i chemicznych, czyli mechaniczne lub chemiczne osłabianie struktury przebarwień składnikami, takimi jak heksametafosforan sodu. Połączenie wielu środków pomaga naruszyć, a w końcu usunąć przebarwienia z powierzchni szkliwa. Rezultatem jest odsłonięcie czystszej, bielszej powierzchni.Korzyści z wielu produktów wybielających wynikają właśnie z tego typu działania.  

  • Zapobieganie przebarwieniom: Chemiczne zapobieganie przebarwieniom jest możliwe dzięki technologiom fosforanowym, takim jak pirofosforany i polifosforany.

  • Pasta do zębów lub technologia płukania zapobiegająca gromadzeniu się kamienia nazębnego zapobiega przebarwieniom, gdyż kamień może przekładać się na powstawanie przebarwień zewnętrznych.

  • Niektóre pasty do zębów zawierające pirofosforany i polifosforany mogą być używane jako środki zapobiegające gromadzeniu się niepożądanych czynników i przebarwieniom.  

Wybór odpowiedniej pasty wybielającej 

Zatem jakich dodatkowych atrybutów poszukujesz, wybierając najlepszą pastę wybielającą dostosowaną do Twoich potrzeb?

Niektóre pasty wybielające pomagają dbać nie tylko o jasny uśmiech, ale i o dobry stan zdrowia zębów i dziąseł.  

Silne zęby:

Pasty do zębów wzmacniające szkliwo mogą zawierać fluorek cyny(II), kluczowy składnik wspomagający ochronę przed powstawaniem ubytków. 

Kontrola kamienia nazębnego:

Pasty do zębów kontrolujące kamień nazębny mogą zawierać pirofosforan zapobiegający gromadzeniu się kamienia nazębnego. Zaawansowane pasty do zębów zawierają heksametafosforan sodu, składnik zapobiegający formowaniu się kamienia nazębnego i przebarwień.