Dlaczego warto wybrać szczoteczkę elektryczną Oral-B?

Zalety elektrycznych szczoteczek

Article Hero - Czy warto kupic szczoteczke elektryczna? article banner
UDOSTĘPNIJ

Stwierdzono, że elektryczne szczoteczki do zębów zapewniają lepsze usuwanie płytki nazębnej niż zwykłe szczoteczki manualne

Wiele osób uważa, że szczotkowanie zębów szczoteczką elektryczną jest o wiele łatwiejsze niż zwykłą szczoteczką manualną. Ponadto, dzięki dostępności na rynku wielu różnych rodzajów i właściwości, łatwo można znaleźć szczoteczkę dopasowaną do indywidualnych potrzeb.

Łatwość użycia

W odróżnieniu od zwykłej szczoteczki manualnej, którą należy przesuwać do tyłu i do przodu wzdłuż zębów, elektryczna szczoteczka do zębów sama wykonuje akcję szczotkowania. Wystarczy, że że prowadzisz szczoteczkę wzdłuż powierzchni zębów. Wiele osób uznaje metodę szczotkowania zębów z wykorzystaniem szczoteczki elektrycznej za łatwiejszą. Szczoteczki zasilane elektrycznie pomagają również dzieciom w skuteczniejszym szczotkowaniu zębów. Jednak przed pozwoleniem dziecku na używanie takiej szczoteczki, należy sprawdzić zalecenia wiekowe dotyczące szczoteczki zasilanej elektrycznie.

Technologia i właściwości

Ogólnie wyposażone w zaawansowaną technologię i posiadające wiele udogodnień, niektóre szczoteczki do zębów zasilane elektrycznie pozwalają nawet poprawić nawyki w szczotkowaniu zębów. Większość z nich jest dostępna w wersjach z funkcjami zwiększającymi wygodę używania szczoteczki, takimi jak uchwyt na końcówkę szczoteczki lub całą szczoteczkę, pojemniki do przechowywania i podróżne ładowarki. Cechy wynikające z zaawansowanej technologii obejmują:

  • Liczne tryby szczotkowania wyspecjalizowane w szczotkowaniu zębów wrażliwych, wybielaniu zębów lub masowaniu dziąseł.

  • Czujniki nacisku sygnalizujące zbyt mocne szczotkowanie.

  • Timery rejestrujące długość szczotkowania każdego obszaru jamy ustnej.

  • Wskaźniki przypominające o wymianie końcówki szczoteczki.

  • Technologię oscylacyjno-pulsacyjną, oscylacyjno-obrotową lub soniczną.

  • Kompatybilność końcówek szczoteczek z rączkami, dzięki czemu możesz stworzyć szczoteczkę dostosowaną do własnych potrzeb.