Dlaczego warto wybrać szczoteczkę elektryczną Oral-B?

Jak używać szczoteczki elektrycznej?

How to brush teeth properly? article banner
UDOSTĘPNIJ

Możecie wierzyć lub nie, lecz wiele dzieci w wieku szkolnym bardzo polubiło szczotkowanie zębów. To bardzo pozytywne zjawisko jest bezpośrednim skutkiem wynalezienia elektrycznej szczoteczki do zębów.

Częścią uroku elektrycznych szczoteczek do zębów jest to, że są bardzo proste w użyciu. I chociaż kosztują więcej niż zwykłe szczoteczki, to jeśli Państwu, lub Państwa dziecku bardziej będzie odpowiadało mycie zębów, to wydatek może się opłacić.

Większość elektrycznych szczoteczek do zębów działa z szybkością od 5 000 do 30 000 pociągnięć szczotki na zębach na minutę, dlatego też można porządnie wyczyścić zęby w krótszym czasie. Niektóre elektryczne szczoteczki do zębów mają jeszcze większą moc - szczoteczki elektryczne z serii Oral B Professional Care 7000 wykonują 40 000 obrotów na minutę.

Aby używać elektrycznej szczoteczki do zębów należy po prostu umieścić pastę do zębów na główce szczoteczki i trzymać ją pod kątem 45 stopni, tak jak zwyczajną szczoteczkę. Następnie należy włączyć szczoteczkę i poruszać nią kolejno po zębach. Mniejsze główki, spotykane w większości szczoteczek elektrycznych, szczotkują jeden ząb na raz, co oczywiście zależy od wielkości zębów. Należy przeprowadzić szczoteczkę po powierzchniach, przednich, tylnych oraz żujących, każdego zęba.

Nawet przy używaniu elektrycznej szczoteczki należy przeznaczyć około dwóch minut na szczotkowanie, aby upewnić się, że każdy ząb został wyczyszczony. Po zakończeniu szczotkowania należy po prostu spłukać główkę szczoteczki wodą i pozostawić ją by wyschła.