WYBIELANIE ZĘBÓW

Skuteczność płynu do wybielania zębów

Skuteczność płynu do wybielania zębów article banner
UDOSTĘPNIJ

Staraj się nie używać „domowej roboty" płynów do płukania ust

Niektóre osoby twierdzą, że użycie wody utlenionej jako płynu do płukania ust i dodanie wody w proporcji co najmniej 50% pomaga wybielić zęby. Jednak z uwagi na bezpieczeństwo, najlepiej unikać tego rodzaju „domowej roboty” płynów do płukania ust jako sposobu na wybielenie zębów.

Czy stosowanie wody utlenionej jest bezpieczne?

Woda utleniona (nadtlenek wodoru) to środek wybielający, będący składnikiem wielu profesjonalnych zestawów do wybielania zębów, jednak bez zastosowania odpowiednich środków ochronnych może on spowodować uszkodzenie tkanek w jamie ustnej. Tego rodzaju profesjonalne środki dostępne są jedynie w gabinecie dentystycznym i stosowane podczas zabiegu wybielania zębów.

Domowe sposoby wybielania zębów

Jeśli zamierzasz przeprowadzić zabieg wybielania zębów, najpierw porozmawiaj ze swoim dentystą. W przypadku niedużych przebarwień powierzchniowych na zębach dobrym rozwiązaniem będzie użycie wybielających past do zębów, wybielających płynów do płukania ust lub zestawów do wybielania zębów.

Wizyta u dentysty

Przed wykonaniem jakiegokolwiek zabiegu wybielania zębów Amerykańskie Towarzystwo Stomatologiczne (ADA) zaleca wizytę u dentysty, podczas której uzyskasz informacje na temat dostępnych i skutecznych produktów oraz procedur. W przypadku licznych plomb lub koron w jamie ustnej oraz dużych przebarwień na powierzchni zębów poinformowanie stomatologa o planowanym zabiegu wybielania zębów jest szczególnie ważne. Przy dużych przebarwieniach i zastosowaniu różnych rodzajów wypełnień stomatologicznych dentysta może zalecić profesjonalny zabieg wybielania w gabinecie. W ten sposób będzie mógł zastosować silniejsze środki do wybielania zębów niż te dostępne na rynku oraz zapewni specjalistyczny sprzęt, który ochroni dziąsła i tkanki w jamie ustnej podczas takiego zabiegu.