WYBIELANIE ZĘBÓW

Wybielanie zębów – Idealna pasta

Whitening Toothpaste to brighten your smile article banner
UDOSTĘPNIJ

Marzysz o bardziej promiennym uśmiechu, ale nie stać Cię na wybielanie zębów w gabinecie stomatologicznym? Wypróbuj wybielającą pastę do zębów.

Jak działa wybielająca pasta do zębów?

Regularnie stosowana wybielająca pasta do zębów usuwa przebarwienia i płytkę nazębną, zapewniając zdrowy uśmiech. Pasty te mają specjalną formułę opracowaną pod kątem usuwania przebarwień z zębów naturalnych. Zwykle zawierają delikatnie działające substancje ścierne, takie jak uwodniona krzemionka, bądź też substancje chemiczne o właściwościach rozpuszczających przebarwienia, takie jak heksametafosforan sodu.

Czy wybielająca pasta do zębów naprawdę działa?

Tak naprawdę każde zęby są inne. Nawet jeśli Twój znajomy, współmałżonek czy dziecko mają dużo bielsze zęby po użyciu określonej pasty wybielającej, nie oznacza to, że uzyskasz identyczne rezultaty. Należy też pamiętać, że sztuczne zęby lub zęby leczone uszczelniaczami stomatologicznymi oraz zęby z licówkami i spojeniami stomatologicznymi inaczej reagują na produkty wybielające niż naturalne szkliwo. Ponadto pasta wybielająca nie zawsze daje zauważalny efekt na koronach w kolorze zębów lub plombach, które uległy przebarwieniu.

Czy wybielająca pasta do zębów jest bezpieczna?

Pasta wybielająca jest na tyle łagodna, że większość z nas może jej bezpiecznie używać, chociaż niektóre osoby odczuwają większą wrażliwość zębów pod wpływem środków chemicznych usuwających przebarwienia. Aby rozwiązać ten problem, na rynek wprowadzono pasty wybielające, które chronią przed nadwrażliwością.

Znalezienie odpowiedniej pasty wybielającej może wymagać wypróbowania kilku różnych produktów. Jednak podobnie jak zabiegi wybielania zębów w gabinecie stomatologicznym, pasty wybielające cieszą się coraz większą popularnością.