DZIECI

Spraw, by pielęgnacja jamy ustnej stała się dla dzieci i młodzieży dobrą zabawą

Spraw, by pielęgnacja jamy ustnej stała się dla dzieci i młodzieży dobrą zabawą article banner
UDOSTĘPNIJ

Pielęgnacja jamy ustnej może stać się dla dzieci dobrą zabawą

W miarę osiągania większej niezależności wzrasta wśród dzieci świadomość zmian, jakie zachodzą w ich ciałach. Dotyczy to również jamy ustnej. W istocie zainteresowanie aparatami ortodontycznymi, zwalczaniem nieświeżego oddechu i wybielaniem zębów pojawia się u większości nastolatków. Oral-B może pomóc przy wpajaniu właściwych nawyków dotyczących pielęgnacji jamy ustnej w sposób dostosowany do stylu życia nastolatków.Dzieci i nastolatki uwielbiają gadżety, więc mogą polubić korzystanie z flosserów elektrycznych. Flossery elektryczne są przydatne dla osób starszych, którym używanie nici dentystycznych może sprawiać trudności, ale także dla dzieci i młodzieży mogą stać się atrakcyjnym gadżetem, który motywuje do ich regularnego stosowania. Używanie szczoteczek elektrycznych także może uatrakcyjnić pielęgnację jamy ustnej. Ważne jest, abyś przypominał/-a swoim dzieciom, że powinny mieć zawsze pod ręką nici dentystyczne oraz regularnie korzystać z flossera elektrycznego, zarówno wieczorem, jak i rano, przed wyjściem do szkoły oraz wtedy, gdy po prostu będą odczuwały taką potrzebę.

Niektóre flossery elektryczne są wyposażone w ergonomiczne uchwyty, a wybór kształtów i rozmiarów szczoteczek elektrycznych i nici dentystycznych dentystycznych jest bardzo szeroki. Ważne jest to, aby pozwolić dziecku lub nastolatkowi samodzielnie wybrać flosser elektryczny. W rezultacie będą pewnie znacznie chętniej korzystały z tego, co same wybrały. Podobnie jak w przypadku szczoteczki elektrycznej dla dzieci, flosser pomaga w utrzymaniu zdrowych dziąseł dzięki stymulacji ich tkanki. Pod nadzorem osoby dorosłej nawet młodsze dzieci mogą używać flosserów elektrycznych.

Nawlekacz nici dentystycznej to kolejny przydatny gadżet, który może być atrakcją dla dzieci i nastolatków noszących aparaty ortodontyczne. Dzięki niemu osoby, które noszą aparat ortodontyczny mogą z łatwością wyczyścić trudno dostępne miejsca. Wygląda jjak tradycyjna igła krawiecka i wystarczy, że przewleczesz nić dentystyczną przez pętelkę, a następnie przesuniesz nawlekacz pod łukiem aparatu. Uwaga dla dorosłych: Nawlekacze są również przydatne dla osób, które mają założony mostek dentystyczny.