DZIECI

Jak zachęcić dziecko do mycia zębów przy pomocy gier i aplikacji

Jak zachęcić dziecko do mycia zębów przy pomocy gier i aplikacji article banner
UDOSTĘPNIJ

Nie wszystkie dzieci łatwo wyrabiają sobie nawyk szczotkowania zębów dwa razy dziennie. Może to wymagać zachęt ze strony rodziców. To nic niezwykłego. Na szczęście jest wiele zabawnych i ciekawych sposobów na to, by czas szczotkowania zarówno dla rodziców, jak i dla dzieci stał się momentem, na który warto czekać. W miarę upływu czasu dziecko może potrzebować innej metody zachęty. To żaden problem, gdyż istnieje mnóstwo sposobów na to, by dziecko stało się ekspertem od szczotkowania. Jedna z tych metod z pewnością okaże się pomocna w wykształceniu nawyku regularnego szczotkowania. Pamiętaj, żeby zachować pozytywne podejście i sprawiać, by szczotkowanie było zabawą. W niektóre dni dziecko nie będzie skłonne do współpracy. Nie ma nic złego w tym, że nie chce ono wypróbować czegoś nowego. Szczotkowanie nie powinno kojarzyć się dziecku z czymś negatywnym. Kiedy dziecko dobrze szczotkuje, wszyscy na tym zyskują. Oto kilka pomysłów dla Ciebie i Twojej pociechy.

Jak zachęcić dziecko do mycia zębów przy pomocy gier i aplikacji

Pobierz bezpłatną aplikację Disney Magic Timer firmy Oral-B

Aplikację Disney Magic Timer firmy Oral-B można pobrać za darmo na smartfon lub tablet. Ulubione postacie z bajek Disneya, Gwiezdnych Wojen i Pixara zachęcają dziecko do szczotkowania przez dwie minuty. Jednocześnie zdobywa ono naklejki i wyjątkowe doświadczenia wirtualne.

Playlista na przyjęcie pod znakiem szczotkowania

Stwórz playlistę ulubionych piosenek swoich dzieci i zmień moment szczotkowania w taneczną imprezę, która odbywa się dwa razy dziennie. Wybierz dowolną piosenkę i szczotkuj dziecku zęby przez dwie minuty przy jej akompaniamencie. Wszyscy mogą zatańczyć, jeśli mają ochotę. Pamiętaj, że po dwóch minutach czas szczotkowania dobiega końca!

Poznaj szczoteczki Oral-B

Odgrywanie roli w oparciu o oryginalną historię

Stwórz oryginalną historię, która obejmuje szczotkowanie w czasie rzeczywistym, aby uratować sytuację. Zęby dziecka mogą być zwierzętami, które trzeba odpowiednio wyszczotkować, aby były zadowolone. Może Księżniczka z krainy Szkliwa potrzebuje ratunku. W każdej historii dziecko będzie bohaterem uzbrojonym w szczoteczkę. Inne tematy historii:

  • Obcy najechali na Zębową planetę. Obroń ją przez szczotkowanie.

  • Każdy ząb to samochód, który wymaga czyszczenia.

  • Złe Ubytkowe Smoki zaatakowały Królestwo Zębów. Tylko szczotkowanie może je odeprzeć.

Szczotkowanie z udziałem lalek

Dostępnych jest wiele zabawek i lalek, które są wyposażone we własną szczoteczkę do zębów i zaprojektowane tak, aby zachęcić dzieci do szczotkowania. Kiedy dzieci zobaczą, że ich ukochana zabawka ma szczotkowane zęby, będą miały motywację, aby ją naśladować.