DZIECI

Jak zachęcić dziecko do mycia zębów przy pomocy gier i aplikacji

UDOSTĘPNIJ

Nie wszystkie dzieci łatwo wyrabiają sobie nawyk szczotkowania zębów dwa razy dziennie. Może to wymagać zachęt ze strony rodziców. To nic niezwykłego. Na szczęście jest wiele zabawnych i ciekawych sposobów na to, by czas szczotkowania zarówno dla rodziców, jak i dla dzieci stał się momentem, na który warto czekać. W miarę upływu czasu dziecko może potrzebować innej metody zachęty. To żaden problem, gdyż istnieje mnóstwo sposobów na to, by dziecko stało się ekspertem od szczotkowania. Jedna z tych metod z pewnością okaże się pomocna w wykształceniu nawyku regularnego szczotkowania. Pamiętaj, żeby zachować pozytywne podejście i sprawiać, by szczotkowanie było zabawą. W niektóre dni dziecko nie będzie skłonne do współpracy. Nie ma nic złego w tym, że nie chce ono wypróbować czegoś nowego. Szczotkowanie nie powinno kojarzyć się dziecku z czymś negatywnym. Kiedy dziecko dobrze szczotkuje, wszyscy na tym zyskują. Oto kilka pomysłów dla Ciebie i Twojej pociechy.

Pobierz bezpłatną aplikację Disney Magic Timer firmy Oral-B

Aplikację Disney Magic Timer firmy Oral-B można pobrać za darmo na smartfon lub tablet. Ulubione postacie z bajek Disneya, Gwiezdnych Wojen i Pixara zachęcają dziecko do szczotkowania przez dwie minuty. Jednocześnie zdobywa ono naklejki i wyjątkowe doświadczenia wirtualne.

Playlista na przyjęcie pod znakiem szczotkowania

Stwórz playlistę ulubionych piosenek swoich dzieci i zmień moment szczotkowania w taneczną imprezę, która odbywa się dwa razy dziennie. Wybierz dowolną piosenkę i szczotkuj dziecku zęby przez dwie minuty przy jej akompaniamencie. Wszyscy mogą zatańczyć, jeśli mają ochotę. Pamiętaj, że po dwóch minutach czas szczotkowania dobiega końca!

Poznaj szczoteczki Oral-B

Odgrywanie roli w oparciu o oryginalną historię

Stwórz oryginalną historię, która obejmuje szczotkowanie w czasie rzeczywistym, aby uratować sytuację. Zęby dziecka mogą być zwierzętami, które trzeba odpowiednio wyszczotkować, aby były zadowolone. Może Księżniczka z krainy Szkliwa potrzebuje ratunku. W każdej historii dziecko będzie bohaterem uzbrojonym w szczoteczkę. Inne tematy historii:

  • Obcy najechali na Zębową planetę. Obroń ją przez szczotkowanie.

  • Każdy ząb to samochód, który wymaga czyszczenia.

  • Złe Ubytkowe Smoki zaatakowały Królestwo Zębów. Tylko szczotkowanie może je odeprzeć.

Szczotkowanie z udziałem lalek

Dostępnych jest wiele zabawek i lalek, które są wyposażone we własną szczoteczkę do zębów i zaprojektowane tak, aby zachęcić dzieci do szczotkowania. Kiedy dzieci zobaczą, że ich ukochana zabawka ma szczotkowane zęby, będą miały motywację, aby ją naśladować.