DOROŚLI

Ile kosztuje implant zęba?

Ile kosztuje implant zęba? article banner
UDOSTĘPNIJ

Odpowiednio przeprowadzony zabieg implantacji może okazać się tańszym rozwiązaniem niż alternatywne metody rekonstrukcji uzębienia, takie jak korony oraz ruchome protezy stomatologiczne. Implanty stanowią inwestycję, która przy odpowiedniej higienie może służyć całe życie.

Przebieg zabiegu implantacji

Dentysta odpowiedzialny za wstawienie implantu określi konkretny plan zabiegu dostosowany do indywidualnych potrzeb higieny jamy ustnej. Zabieg wstawienia implantu różni się w zależności od pacjenta, dlatego koszty również zależą od indywidualnego przypadku. Uwzględnienie indywidualnych potrzeb w zakresie leczenia pozwala ograniczyć wstępne oraz długofalowe koszty związane z implantem, ponieważ pacjent jest lepiej przygotowany, by zadbać o trwałość implantu.

Ubezpieczenie implantu

Polisy niektórych firm ubezpieczeniowych obejmują pokrycie kosztów implantu. Aby dowiedzieć się, czy możliwe jest pokrycie kosztów implantu z Twojej polisy, do jakiej kwoty oraz w jakich przypadkach, skontaktuj się ze swoim agentem ubezpieczeniowym. Aby zmniejszyć związane z zabiegiem obciążenie finansowe, warto porozmawiać z dentystą o możliwości rozłożenia płatności na raty oraz innych formach opłacenia kosztów zabiegu.

Jak zadbać o implanty, by służyły jak najdłużej?

Przy odpowiedniej pielęgnacji jamy ustnej, implanty będą służyć Ci całe życie. W tym celu konieczne jest zachowanie odpowiedniej higieny jamy ustnej, szczotkując zęby dwa razy dziennie oraz raz dziennie czyszcząc je nicią dentystyczną. Implanty stanowią rozwiązanie solidne i trwałe, o ile są utrzymywane w odpowiednim stanie. Słaba higiena jamy ustnej może wpłynąć na stan dziąseł, a to z kolei na implanty.

Aby implanty funkcjonowały i wyglądały jak nowe:

  • Zamień zwykłą szczoteczkę na elektryczną, np. Oral-B Genius 8000, aby oczyścić zęby dokładniej oraz sprawniej pozbyć się płytki bakteryjnej odpowiedzialnej za choroby dziąseł i próchnicę

  • Wymieniaj końcówkę szczoteczki co trzy miesiące oraz staraj się korzystać z końcówek Floss Action, dzięki którym lepiej wyczyścisz przestrzenie międzyzębowe

  • Raz dziennie oczyść zęby nicią dentystyczną, aby pozbyć się resztek płytki nazębnej i żywności

Aby mieć pewność, że przez wiele lat będziesz cieszyć się implantami w optymalnym stanie, odwiedzaj dentystę dwa razy w roku, aby dokładnie oczyścić zęby i sprawdzić ich stan.

Źródła: https://askthedentist.com/dental-implants-cost/ https://www.aaid-implant.org/faq/#265 https://www.medicinenet.com/dental_implants/article.htm