DOROŚLI

Co to są implanty zębowe?

Co to są implanty zębowe? article banner
UDOSTĘPNIJ

Braki w uzębieniu oraz luźne bądź uszkodzone zęby w trwały sposób wpływają nie tylko na Twój uśmiech, ale również pewność siebie. Implanty pozwalają poprawić niezbyt idealny uśmiech, pewność siebie oraz ogólne zdrowie jamy ustnej.

Czym są implanty?

Implant wstawiany jest w miejsce innego zęba. Zapewnia on nowemu zębowi bądź zębom solidną bazę, wspierając jednocześnie zdrowy stan kości. W przeciwieństwie do protez, implanty są stałym elementem jamy ustnej, który wpływa na poprawę dykcji i ułatwia jedzenie. Zamocowany implant działa i wygląda dokładnie jak naturalny ząb, nie wpływając na pozostałe zęby.

Jak działają implanty?

Wstawienie implantu dentystycznego jest zabiegiem stosowanym w stomatologii zachowawczej w celu utrzymania zdrowia dziąseł i zębów. Zabieg ten zazwyczaj polega na wprowadzeniu „śruby” do kanału kostnego w miejscu brakującego zęba. Po wygojeniu się dziąseł do łącznika przytwierdza się koronę dopasowaną do pozostałych zębów.

Czy implanty są dla mnie dobrym rozwiązaniem?

Zasadniczo implanty można wstawić u większości pacjentów mających zdrowe dziąsła. Aby dowiedzieć się, czy w Twoim przypadku możliwe jest wstawienie implantu, skonsultuj się z dentystą. W zależności od indywidualnych potrzeb związanych ze zdrowiem jamy ustnej, lepszym rozwiązaniem mogą okazać się inne opcje rekonstrukcji uzębienia.

Oto czynniki, które dentysta uwzględni, ustalając, czy implanty są dla Ciebie dobrym rozwiązaniem:

  • Ogólny stan zdrowia

  • Preferencje

  • Umiejscowienie przyszłego implantu

  • Stan kości szczękowej

  • Koszt

Pielęgnacja implantów

Odsetek udanych zabiegów na poziomie 98% sprawia, że implanty są dobrym sposobem na piękniejszy uśmiech oraz zdrowszą jamę ustną. przy utrzymaniu dokładnej higieny jamy ustnej implanty będą służyć ci całe życie. dbałość o zdrowie dziąseł ma dla implantów kluczowe znaczenie, dlatego do oczyszczenia jamy ustnej z resztek pokarmu i płytki bakteryjnej najlepiej stosować szczoteczkę elektryczną.

Oprócz dwukrotnego w ciągu dnia szczotkowania zębów oraz nitkowania raz dziennie, warto również płukać jamę ustną płynem mającym korzystny wpływ na zdrowie dziąseł. płukanie usuwa płytkę bakteryjną, dzięki czemu będziesz dłużej cieszyć się zdrowym uśmiechem.

Źródła: https://www.webmd.com/oral-health/guide/dental-implants#1 https://www.aaid-implant.org/dental-implants/what-are-dental-implants/ https://www.medicinenet.com/dental_implants/article.htm