Dlaczego warto wybrać szczoteczkę elektryczną Oral-B?

Szczoteczki elektryczne: Którą wybrać?

UDOSTĘPNIJ

Technologia 3D stosowana w szczoteczkach elektrycznych Oral-B (ruchy oscylacyjne, rotacyjne i pulsacyjne) pozwala zapewnić najlepsze możliwe efekty czyszczenia, usuwając nawet do 300% więcej płytki nazębnej wzdłuż linii dziąseł niż zwykła szczoteczka. Ruchy pulsacyjne rozbijają płytkę nazębną, natomiast ruchy oscylacyjne i rotacyjne usuwają ją.

Modele Oral-B 1000 są doskonałym wyborem – właściwie niczym się od siebie nie różnią pod względem mocy i zalet technicznych. Mają jedynie inną końcówkę dołączoną w opakowaniu (np. szczoteczka CrossAction 1000 będzie zawierać końcówkę CrossAction) oraz inny kolor rączki.

Szczoteczki z tej serii wykonują 8800 ruchów oscylacyjnych na minutę oraz 20 000 ruchów pulsacyjnych na minutę. Rączka szczoteczki wyposażona jest w czujnik siły nacisku, który zapobiega zbyt mocnemu szczotkowaniu – zatrzymuje on ruchy pulsacyjne szczoteczki, aby chronić dziąsła. Szczoteczki te mają również wbudowany 2-minutowy timer, który pulsuje co 30 sekund, informując, kiedy należy przejść do szczotkowania kolejnego obszaru jamy ustnej. O tym, które produkty są wyposażone w timer, dowiesz się tutaj.

Wszystkie nasze szczoteczki z okrągłymi główkami wykonują ruchy rotacyjne pod kątem 45° w prawo i z powrotem o 45° w lewo oraz ruchy oscylacyjne do tyłu i do przodu. Jedyną naszą szczoteczką, która nie wykonuje ruchów rotacyjnych jest Deep Sweep - jej działanie oparte jest z kolei na ruchach wymiatających z boku na bok.

Każda z naszych szczoteczek zapewnia doskonałe efekty czyszczenia zębów, a to, która okaże się najlepsza dla Ciebie, zależy od Twoich własnych preferencji. Poniżej przedstawiamy informacje o końcówkach wymiennych, które dołączone są do wspomnianych przez Was modeli szczoteczek – mam nadzieję, że pomogą Wam podjąć decyzję o wyborze najbardziej odpowiedniej końcówki.

  • CrossAction – to nasza najbardziej zaawansowana technologicznie końcówka do szczoteczek elektrycznych. Precyzyjnie nachylone włókna umożliwiają precyzyjne czyszczenie, a końcówka o kształcie inspirowanym profesjonalnym sprzętem dentystycznym otacza każdy ząb, czyszcząc go włóknami ustawionymi pod kątem 16 stopni.

  • Precision Clean – wyposażona jest w włókna o zróżnicowanej długości – dłuższe włókna pozwalają lepiej czyścić przestrzenie międzyzębowe, ponieważ docierają nawet do trudno dostępnych miejsc.

  • Pro Gum Care (przeznaczona do wrażliwych dziąseł) – ma wyjątkowo cienkie włókna, umożliwiające delikatne czyszczenie – jest idealnym rozwiązaniem dla osób o wrażliwych dziąsłach.

  • Power White (końcówka 3D White) – została wyposażona w specjalnie zaprojektowaną, gumową nasadkę polerującą, która usuwa przebarwienia powierzchniowe i w naturalny sposób wybiela zęby. Jej włókna dokładnie czyszczą powierzchnię zębów i pomagają usuwać płytkę nazębną.

Ceny mogą się różnić w zależności od modelu, ponieważ są ustalane przez samych sprzedawców – warto więc sprawdzić oferty w kilku miejscach. Na naszej stronie internetowej znajdziesz porównywarkę cen oraz informacje, w którym z pobliskich sklepów produkt ten jest obecnie dostępny. Wystarczy, że wpiszesz nazwę modelu, którego szukasz, i klikniesz przycisk „Znajdź sklep”.

Słowo „oscylacja” dotyczy ruchów do tyłu i do przodu, wykonywanych przez końcówkę wymienną szczoteczki. W przypadku większości końcówek są to ruchy rotacyjno-oscylacyjne od 45° w jedną stronę do 45° w drugą. W odniesieniu do naszych szczoteczek wykorzystujących technologię 3D słowo „pulsacja” oznacza bardzo szybkie ruchy końcówki do przodu i do tyłu, w kierunku zębów i z powrotem.

Wszystkie nasze szczoteczki, począwszy od modelu Pro 1000, są wyposażone w czujnik siły nacisku. W przypadku zbyt silnego dociskania końcówki szczoteczki do dziąseł czujnik ten zatrzymuje jej ruchy pulsacyjne i wyraźnie sygnalizuje, że szczotkujesz zęby zbyt mocno. Sprawdź tutaj, które produkty są wyposażone w czujnik siły nacisku. W szczoteczkach z serii Pro 2000 oraz w bardziej zaawansowanych modelach tuż pod końcówką znajduje się dioda, która świeci się na czerwono podczas zbyt mocnego szczotkowania.

Wiele z naszych szczoteczek - począwszy od Pro 3000 - wyposażyliśmy w funkcję Bluetooth. Modele te należą do linii SmartSeries. Tutaj możesz sprawdzić różne modele szczoteczek SmartSeries.

Każda z naszych szczoteczek powinna działać bezproblemowo przez okres od 3 do 5 lat, przy założeniu, że korzysta z niej jedna osoba, dwa razy dziennie przez 2 minuty. Jednak okres użytkowania szczoteczki zależy od wielu różnych czynników, m.in. od właściwego dbania o o nią oraz od indywidualnych nawyków, a zatem może być nieco krótszy lub dłuższy. Jeżeli została kupiona w ciągu ostatnich dwóch lat, to znaczy, że wciąż jest na gwarancji. W takim wypadku prosimy o kontakt.

Jak w przypadku wszystkich innych baterii, nawet te z funkcją wielokrotnego ładowania mają określoną żywotność i po pewnym czasie zużywają się, aż w końcu przestaną działać. Gdy to nastąpi, zalecamy wymianę szczoteczki. W rączkach naszych szczoteczek znajdują się wodoodporne uszczelki, dlatego nie zapewniamy usługi wymiany baterii.