Jaka firma jest właścicielem Oral-B?

Oral B to marka produktów do higieny jamy ustnej, w tym szczoteczek ręcznych i elektrycznych, past do zębów, płynów do płukania ust i nici dentystycznych, należąca do Procter & Gamble.

W 1949 roku w Stanach Zjednoczonych została zaprojektowana przez dentystę pierwsza ręczna szczoteczka do zębów sprzedawana pod nazwą „Oral B”. Jego firma stale się rozwijała i została kupiona przez międzynarodową spółkę Gillette w 1984 roku. Ta sama firma była już właścicielem niemieckiego producenta urządzeń elektrycznych Braun, który opracował jedną z pierwszych elektrycznych szczoteczek do zębów w latach 60. Dzięki współpracy pomiędzy Oral-B i Braun w 1987 roku na rynku pojawiła się pierwsza elektryczna szczoteczka do zębów „Oral B powered by Braun”.

W 2005 r. Oral B stało się marką firmy Procter & Gamble, która nabyła ją poprzez przejęcie firmy Gillette. Od tego czasu szczoteczki elektryczne „Oral B powered by Braun” i wszystkie inne produkty Oral B są wytwarzane i rozprowadzane na całym świecie, zaspokajając rozmaite potrzeby użytkowników w każdym wieku.