Jak myć zęby szczoteczką elektryczną Oral-B?

Poniżej znajdują się szczegółowe informacje na temat tego, jak najlepiej czyścić zęby za pomocą elektrycznej szczoteczki Oral-B. W dalszej części znajdziesz 2 filmy, jeśli zamiast tego wolisz obejrzeć film.

  1. Upewnij się, że szczoteczka jest naładowana. Wiele elektrycznych szczoteczek do zębów jest wyposażonych w kontrolki poziomu naładowania, dzięki czemu można zobaczyć, kiedy szczoteczka jest naładowana.
  2. Nałóż pastę do zębów na końcówkę szczoteczki. Aby uniknąć rozbryzgiwania pasty, należy przyłożyć końcówkę szczoteczki do zębów przed włączeniem szczoteczki.
  3. Zacznij od zewnętrznych powierzchni zębów. Powoli prowadź końcówkę szczoteczki od zęba do zęba, przytrzymując ją w miejscu przez kilka sekund przy każdym zębie przed przejściem do następnego. Posuwaj się wzdłuż obrysu każdego zęba i po krzywiźnie dziąseł.
  4. Powtórz krok 3 na wewnętrznych powierzchniach zębów.
  5. Powtórz krok 3 na powierzchniach żujących zębów, jak również za tylnymi zębami.
  6. Skieruj głowicę szczotki wzdłuż linii dziąseł i na dziąsła. Nie naciskaj mocno ani nie szoruj.
  7. Spróbuj przeciągnąć końcówką szczoteczki po języku i podniebieniu, od tyłu do przodu, aby odświeżyć swój oddech.

Pamiętaj, że w przypadku korzystania z elektrycznej szczoteczki do zębów z akumulatorem nie ma potrzeby mocnego naciskania ani szorowania. Po prostu poprowadź szczotkę w czasie, gdy wykonuje ona swoją prace. Niektóre elektryczne szczoteczki do zębów Oral-B mają czujniki nacisku, które ostrzegają o zbyt intensywnym szczotkowaniu zębów.

Aby prawidłowo umyć zęby, należy spędzić co najmniej dwie minuty, stosując powyższą technikę, myjąc każdą sekcję ust przez 30 sekund (prawy górny, lewy górny, prawy dolny i lewy dolny obszar), zarówno rano, jak i wieczorem. Większość elektrycznych szczoteczek do zębów z akumulatorem Oral-B ma wbudowane dwuminutowe timery, a niektóre potrafią nawet odliczać po 30 sekund dla każdej ćwiartki jamy ustnej, aby pomóc Ci w prawidłowym szczotkowaniu.

W celu uzyskania najlepszych rezultatów dentyści zalecają wymieniać końcówki szczoteczki co trzy miesiące lub gdy włosie szczoteczki jest wystrzępione i zużyte, co zmniejsza skuteczność czyszczenia.