Co oznacza czerwone światełko na szczoteczce elektrycznej Oral-B?

Świecenie się czerwonej lampki na szczoteczce elektrycznej Oral-B może być spowodowane jedną z następujących czterech rzeczy:

  • Wiele szczoteczek do zębów ma wizualny wskaźnik nacisku. Świeci się on, jeśli naciskasz na zęby zbyt mocno. Pamiętaj, że nie ma potrzeby mocnego szczotkowania ani szorowania – powoli przesuwaj szczoteczkę od zęba do zęba i pozwól, aby szczotka wykonała swoją pracę.
  • Wskaźnik nacisku świeci się przez cały czas? Czasami niewielka ilość pasty do zębów może utknąć wokół metalowego sworznia, który łączy się z końcówką szczoteczki, co może spowodować wyzwolenie czujnika siły nacisku. Aby to naprawić, spróbuj spłukać metalowy trzpień i samą szczoteczkę pod ciepłą wodą przez co najmniej dziesięć sekund. Aby temu zapobiec w przyszłości, należy po każdym użyciu wyjąć wymienną końcówkę szczoteczki i przepłukać obie części przed ich wysuszeniem, a następnie przechowywać je osobno.
  • Jeśli czerwona lampka znajduje się w pobliżu dolnej części uchwytu, może to być wskaźnik niskiego poziomu naładowania akumulatora (model PRO 1000 i wyższe). Zaświeca się on, gdy nadchodzi czas naładowania szczoteczki, ponieważ w akumulatorze zostało energii już tylko na 1 lub 2 kolejne szczotkowania. To dobry moment, aby naładować szczoteczkę.
  • Szczoteczki do zębów Smart, Genius i iO są wyposażone w konfigurowalny system SmartRing, który zapewnia wizualną informację zwrotną na temat siły docisku, czasu szczotkowania i wybranego trybu. Za pomocą aplikacji Oral-B można zmienić kolor tego pierścienia, a do wyboru jest wiele kolorów.