Dlaczego warto wybrać szczoteczkę elektryczną Oral-B?

Najnowsze trendy w szczoteczkach elektrycznych

Image - Article Hero - Najnowsze trendy w szczoteczkach elektrycznych article banner
UDOSTĘPNIJ

Czy szczoteczkę do zębów można wymyślić na nowo? Okazuje się, że tak! Oral-B, jako marka najczęściej rekomendowana przez dentystów, na bieżąco wprowadza innowacje w swoich produktach. Najlepszym tego przykładem jest szczoteczka elektryczna Oral-B Genius, inteligentny asystent codziennej higieny jamy ustnej, dzięki któremu codzienne mycie zębów staje się dziecinnie proste! Chociaż mycie zębów na pierwszy rzut oka wydawać się może czynnością, którą każdy z nas ma opanowaną do perfekcji, sytuacja wcale nie jest taka prosta. Okazuje się bowiem, że chociaż większość z nas od dzieciństwa ma wyrobiony nawyk porannego i wieczornego mycia zębów, to wielu z nas robi to nieprawidłowo. Brakuje nam odpowiedniej techniki, precyzji czy po prostu cierpliwości, przez co szczotkujemy niedbale oraz zdecydowanie krócej niż zalecane 2 minuty. Dodatkowo zdecydowanie za rzadko odwiedzamy gabinety stomatologiczne. I tutaj właśnie z pomocą może przyjść Oral-B Genius, która nie tylko pozwala na bieżące monitorowanie stanu zdrowia jamy ustnej, ale również pomaga wyrabiać odpowiednie nawyki.

Podstawowe zalecenia dotyczące prawidłowego mycia zębów: powinno trwać 2 minuty jeśli używamy

 1.  Zęby należy szczotkować minimum dwa razy dziennie, rano i wieczorem

 2. Mycie zębów powinno trwać 2 minuty jeśli używamy szczoteczki elektrycznej i około 3 minuty jeśli używamy szczoteczki manualnej

 3. Każdy obszar jamy ustnej, w tym również tylne zęby, powinien być szczotkowany z taką samą starannością

 4. Ze względu na moc czyszczenia, używać należy szczoteczek elektrycznych , najlepiej z okrągłą główką, ponieważ ich kształt, zbliżony do profesjonalnych narzędzi dentystycznych, pozwala nie tylko w pełni objąć całą powierzchnię zęba, ale również dociera do przestrzeni międzyzębowych

 5. Końcówki szczoteczek elektrycznych wymieniane powinny być co trzy miesiące

Funkcje, w które wyposażona jest szczoteczka Oral-B Genius zaprojektowane zostały w taki sposób, aby wszystkie te zasady stały się integralną częścią naszego porannego szczotkowania. Dzięki temu nie tylko pomagają one w dokładnym oczyszczaniu naszych zębów, ale mają również szansę stać się naszym prywatnym asystentem w obszarze higieny jamy ustnej.

Jak to działa?

Wśród podstawowych funkcji inteligentnych szczoteczek elektrycznych, takich jak Oral-B Genius, wyróżnić można:

 • Kontrolę nacisku – specjalny pierścień, który za pomocą sygnałów świetlnych, ostrzega gdy szczotkujemyza mocno, pomagając chronić nasze dziąsła.

 • Timer – chociaż tak jak było wspomniane wcześniej, szczotkować zęby powinniśmy przez 2 minuty, w dalszym ciągu przeciętna długość mycia wynosi 60 sekund 12 . Spowodowane jest to m.in. faktem, że każdy z nas ma inne poczucie czasu, a podczas porannego przygotowywania się do pracy często ciężko jest z zegarkiem w ręku odliczać przepisowy czas, który powinniśmy poświęcić myciu zębów. Dlatego też większość nowoczesnych szczoteczek elektrycznych wyposażonych jest w specjalne timery. Ten, w który wyposażona jest Oral-B Genius, odmierza czas w interwałach 30 sekundowych, co pozwala na poświęcenie każdej ćwiartce naszej jamy ustnej takiego samego czasu.

 • Technologia wykrywania położenia – to funkcja, która stworzona została kilka lat temu przez ekspertów Oral-B i stanowi podstawę modelu szczoteczki Oral-B Genius. W skrócie polega ona na tym, że za pomocą funkcji rozpoznawania obrazu video za pomocą kamery umieszczonej w smartphonie jesteśmy w stanie w czasie rzeczywistym monitorować czyszczone przez nas obszary jamy ustnej, dbając o to, aby żaden z nich nie został pominięty. Dzięki temu możemy zapomnieć o niedomywaniu tylnych zębów!

 • Aplikacja mobilna – Oral-B Genius za pomocą połączenia bluetooth daje możliwość łączenia się z aplikacją mobilną Oral-B , ktora nie tylko pozwala na monitoring naszego czyszczenia, ale również przypomina np. o wymianie końcówek czy wizycie u dentysty.

 • Zróżnicowane tryby czyszczenia – chociaż wszyscy powinniśmy czyścić zęby dwa razy dziennie przez2 minuty, warto zdawać sobie sprawę, że często na tym nasze podobieństwa w obszarze higieny jamy ustnej się kończą. Każdy z nas ma bowiem własne potrzeby i cele w tym zakresie. Jedni z nas mają problemy z delikatnymi dziąsłami, inni chcą skupić się np. na wybielaniu. Dlatego zróżnicowane tryby czyszczenia, w które wyposażona jest szczoteczka Oral-B Genius mogą okazać się pomocne. Warto zapoznać się z każdym z nich i wybrać ten najodpowiedniejszy dla siebie.

 • Personalizacja – najnowsze modele szczoteczek elektrycznych to również możliwość personalizacji, zarówno poprzez zróżnicowane tryby czyszczenia, agregowanie indywidualnych danych dotyczących techniki szczotkowania, jak i wygląd szczoteczki. Wygląd Oral-B Genius można zmieniać poprzez wybór indywidualnego koloru obręczy znajdującej się wokół górnej części rękojeści szczoteczki. Do wyboru jest aż 12 kolorów, a system ten można bezpośrednio zaprogramować korzystając z aplikacji na smartfonie.

Jak widać, inteligentne szczoteczki elektryczne do zębów mogą stanowić nieoceniony gadżet w naszej łazience. Warto pamiętać o tym myśląc np. o prezencie dla najbliższej osoby. Każdy na pewno ucieszy się z takiego prywatnego asystenta, który nie tylko zadba o nasze zdrowie, ale również zapewni piękny uśmiech i większą pewność siebie na co dzień.

1 Beals D, Ngo T, Feng Y, i in. Development and laboratory evaluation of a new toothbrush with novel Brush Head design, Am J Dent. 2000, 13 (spec-issue): 5A-14A. 2 Macgregor ID, Rugg-Dunn AJ. Toothbrushing duration in 60 uninstructed young adults. Community Dent Oral Epidemiol. 1985; 13(3): 121-122.