Dlaczego warto wybrać szczoteczkę elektryczną Oral-B?

Na co zwracać uwagę przy zakupie szczoteczki elektrycznej

Na co zwracać uwagę przy zakupie szczoteczki elektrycznej article banner
UDOSTĘPNIJ

W sklepach dostępnych jest wiele modeli szczoteczek elektrycznych – różnią się one wyglądem, funkcjami i skutecznością. Jak wybrać właściwą, by mieć pewność, że kupiona szczoteczka najlepiej zaspokoi nasze potrzeby? Ten krótki przewodnik pomoże w podjęciu najlepszej decyzji.

Prędkość i ruchy

Najważniejszą funkcją szczoteczki elektrycznej jest dokładne usuwanie płytki bakteryjnej z zębów. Płytka to warstwa bakterii znajdujących się w jamie ustnej, które przylegają do powierzchni naszych zębów. Jeśli nie jest usuwana regularnie, będzie się kumulować i przekształcać, doprowadzając do powstawania kamienia nazębnego, którego można się pozbyć jedynie w gabinecie dentystycznym. Płytkę można usunąć poprzez regularne i dokładne szczotkowanie. Jest ważne, by szczoteczka wykonywała jak największą liczbę ruchów na minutę, by zagwarantować maksymalne wykorzystanie rekomendowanego, dwuminutowego czasu szczotkowania. Używając szczoteczki manualnej, możemy wykonać maksymalnie 600 ruchów na minutę. Dobra szczoteczka elektryczna może wykonać w tym czasie nawet 48 000 ruchów. Wybierając szczoteczkę elektryczną warto zwrócić uwagę na jej prędkość oraz na rodzaje ruchów, które wykonuje. Tylko połączenie kilku rodzajów ruchów, jak oscylacja, rotacja oraz pulsacja, zapewni dokładne usuwanie płytki nazębnej.

Zaspokajanie indywidualnych potrzeb

Każdy z nas ma inne potrzeby dotyczące zdrowia jamy ustnej. Dobrze jest znaleźć szczoteczkę, która zaspokoi jak najwięcej z nich. Odpowiednim wyborem są szczoteczki oferujące różne rodzaje główek, które służą innym celom: wybielanie, dokładne czyszczenie, czyszczenie przestrzeni międzyzębowych, czy masowanie dziąseł. Jeśli mamy dziecko, warto znaleźć szczoteczkę, w której może być stosowana dziecięca główka. W ten sposób jedna szczoteczka elektryczna może służyć potrzebom całej rodziny.

Wskaźniki

Przydatnymi dodatkami, w które wyposażone są wybrane modele szczoteczek elektrycznych, są wskaźniki, przy pomocy których będziemy myć zęby we właściwy sposób. Ponieważ szczoteczki elektryczne potrzebują prądu, by pracować, warto zadbać, by szczoteczka była wyposażona we wskaźnik naładowania akumulatora. Zapobiegnie to nieprzyjemnym niespodziankom w trakcie szczotkowania. Jeśli to możliwe, wybierzmy szczoteczkę elektryczną z czujnikiem siły nacisku. Z jego pomocą będziemy lepiej kontrolować siłę, z jaką przyciskamy szczoteczkę do powierzchni zębów i dziąseł, zapobiegając ich uszkodzeniu.

Kształt główki

Wybierz szczoteczkę, której główka będzie dopasowana do potrzeb. Główki mają różne właściwości: wybielanie, dokładne czyszczenie, dla wrażliwych dziąseł. Jest ważne, by główka szczoteczki łatwo docierała do trudno dostępnych miejsc w jamie ustnej, jak tylne zęby, i dokładnie je czyściła. W ten sposób usuwanie bakterii płytki nazębnej jest szybsze i dokładniejsze.

Wybór trybów szczotkowania

Szczoteczka elektryczna jest tak zaprojektowana, by służyła przez wiele lat. W tym czasie możemy doświadczać różnych problemów w jamie ustnej. Dobrze jest wybrać szczoteczkę, którą będziemy mogli używać bez względu na zmieniające się okoliczności, jak pojawienie się nadwrażliwości zębów, problemy z dziąsłami, założenie aparatu ortodontycznego. Niektóre modele szczoteczek elektrycznych są wyposażone w różne tryby szczotkowania, jak „wybielanie”, „masowanie”, „dokładne szczotkowanie” czy „delikatny”. Dzięki tym opcjom, szczoteczka może służyć przez wiele lat, bez względu na zmieniający się stan zdrowia jamy ustnej.

Przyjazność w podróży

Wybierz szczoteczkę, która będzie działała przynajmniej przez kilka dni od ostatniego naładowania. Dzięki temu nie musisz zabierać ze sobą ładowarki wyjeżdżając na weekend. Jeśli dużo podróżujesz, dla własnej wygody wybierz szczoteczkę wyposażoną w podróżny futerał. Dzięki temu pakowanie będzie łatwiejsze i zagwarantuje że szczoteczka nie ulegnie uszkodzeniu w trakcie podróży.

Kształt i rozmiar

Zadbaj, by wybrać szczoteczkę elektryczną, która dobrze dopasowuje się do dłoni. Jest to narzędzie do codziennego użytku, więc musisz czuć się z nim wygodnie.Najlepiej, jeżeli wybierzesz się do sklepu i weźmiesz kilka szczoteczek do ręki. Kup tę, z którą czujesz się najlepiej.