SZKLIWO

Pasty do dziąseł i szkliwa

Pasty do dziąseł i szkliwa article banner
UDOSTĘPNIJ

Pasta do zębów Oral-B odbudowująca dziąsła i szkliwo

Czy wiesz, że przyczyny wielu problemów związanych z pielęgnacją jamy ustnej mają swoje źródło w dziąsłach? Zdrowe dziąsła są jędrne, jasnoróżowe i ściśle przylegają do zębów. Niezdrowe dziąsła mogą być nabrzmiałe, czerwone, wrażliwe i podrażnione podczas szczotkowania lub nitkowania. Zły stan dziąseł wpływa na zdrowie zębów. A to dlatego, że gdy bakterie, jedzenie i płytka nazębna gromadzą się powyżej i poniżej linii dziąseł, stan zdrowia zębów, szczególnie szkliwa, pogarsza się.

Pasta do dziąseł i szkliwa

W wyniku reakcji chemicznej w jamie ustnej powstaje płytka nazębna. Gdy jesz węglowodany i produkty o wysokiej zawartości cukru, ich cząsteczki łączą się z bakteriami w buzi, tworząc kwas. Ten kwas przyczynia się do rozpadu szkliwa zęba. Kwas następnie łączy się z kolejnymi cząsteczkami jedzenia i śliną oraz zamienia się w lepką, twardą substancję zwaną płytką nazębną. Z upływem czasu procesy te mogą powodować erozję szkliwa, co prowadzi do próchnicy zębów i chorób dziąseł.

Jak działa nasza najlepsza pasta do zębów odbudowująca dziąsła i szkliwo?

Pasta do zębów Oral-B odbudowująca dziąsła i szkliwo została opracowana w oparciu o technologię ActivRepair, która oddziałuje na obszar wokół dziąseł:

  • chroni zęby przed erozją kwasową,

  • wzmacnia szkliwo w zaledwie dwa tygodnie*,

  • zapewnia działanie antybakteryjne, które aktywnie chroni dziąsła,

  • klinicznie udowodniono, że działa u osób z wrażliwymi zębami.

Oprócz stosowania świetnej pasty do zębów, pamiętaj, aby odwiedzać swojego dentystę dwa razy w roku. Dokładnie przyjrzy się Twoim zębom i dziąsłom, usunie płytkę nazębną i udzieli porad na temat zdrowia jamy ustnej.   

*w badaniu laboratoryjnym

Źródła:

https://www.oralb.co.uk/en-gb/product-collections/oral-b-gum-enamel-repair-and-protection

https://www.mayoclinic.org/diseases-conditions/gingivitis/symptoms-causes/syc-20354453