WYBIELANIE ZĘBÓW

Plamy na zębach: Powody, jak usunąć i wybielić

Plamy na zębach: Powody, jak usunąć i wybielić article banner
UDOSTĘPNIJ

Na czym polega wybielanie zębów?

Rozróżniamy dwa rodzaje wybielania zębów: pierwszy polega na usuwaniu przebarwień z zewnętrznej warstwy zęba oraz spod szkliwa, a drugi na zapobieganiu powstawaniu nowych przebarwień. Efekt ten uzyskuje się przez usuwanie lub wybielanie przebarwień albo przez zapobieganie ich powstawaniu.

Usuwanie przebarwień powierzchniowych

Do usuwania przebarwień z zewnętrznej warstwy zęba wykorzystuje się zarówno środki mechaniczne, takie jak ścieranie oraz chemiczne, czyli rozkładanie przebarwień. Działania te usuwają lub rozkładają przebarwienia znajdujące się na zewnętrznej warstwie szkliwa i odsłaniają jaśniejsze, bielsze zęby.

Uporczywe przebarwienia powstałe pod szkliwem można usunąć tylko w procesie wybielania. Wybielanie to proces chemiczny, w którym przebarwienia są usuwane poprzez utlenianie. Do wybielania zębów stosuje się środek wybielający jakim jest nadtlenek wodoru, a zastosowane stężenie pozwala regulować odcień zębów.

Przyczyny powstawania przebarwień powierzchniowych

Przebarwienia zębów mogą wynikać z różnych przyczyn. Aby mieć zawsze piękny i biały uśmiech, unikaj zwyczajów i pokarmów, które mogą prowadzić do powstawania przebarwień. Za tworzenie się przebarwień odpowiadają niektóre potrawy i napoje, palenie tytoniu, niedostateczna higiena jamy ustnej lub określone choroby. Jeśli nie potrafisz z nich zrezygnować, myj zęby odpowiednio częściej.

Aby mieć zdrowszy, bielszy uśmiech, który doda Ci pewności siebie, zaufaj paście Blend-a-med 3D White.

Metody wybielania zębów

Jeśli postanowisz wybielić zęby, możesz skorzystać z szeregu możliwości. Masz do wyboru profesjonalne zabiegi wykonywane przez stomatologa, albo zabiegi wykonywane w domu. Podejmując decyzję, weź pod uwagę:

1. Która opcja to najlepszy sposób na wybielenie zębów?

Seria wybielających past do zębów Blend-a-med umożliwia Ci wybór stopnia wybielenia, który najlepiej odpowiada Twoim potrzebom. Obecnie nasza najbardziej zaawansowana formuła wybielająca to pasta 3D White Luxe Whitening Accelerator. Z kompleksem rozjaśniającym i mikro-czyszczącymi cząsteczkami wybielającymi Twoje zęby będą lśniąco białe i idealnie czyste.

Paski wybielające Blend-a-med Whitestrips są dostępne w różnych wersjach, dzięki czemu możesz dobrać idealny dla siebie stopień wybielenia. Dostępne są opcje od delikatnej, przeznaczonej dla osób, które po raz pierwszy próbują wybielania lub mają nadwrażliwe zęby, po 1-godzinną opcję ekspresową dla tych, którzy oczekują natychmiastowych, wyraźnych efektów.

Najbardziej zaawansowana metoda wybielania Blend-a-med przynosi tak dobre efekty, jak profesjonalny zabieg wybielający o wartości $500, wykorzystując unikalną technologię FlexFit, która umożliwia idealne dopasowanie do Twoich zębów.

2. Jakie metody wybielania zębów uznaje się za „bezpieczne”?

Nasze pasty – od zaawansowanej kuracji wybielającej po delikatną – oferują szeroką gamę efektów możliwych do uzyskania. Pasta do zębów Blend-a-med 3D White Luxe Diamond Strong usuwa nawet do 90% przebarwień powierzchniowych, jednocześnie wzmacniając i odbudowując szkliwo. Dzięki zawartości fluoru pomaga także zwalczać kamień nazębny i ubytki, zapewniając Ci nie tylko bielszy, ale i zdrowszy uśmiech.

Wszystkie paski wybielające Blend-a-med wykorzystują ten sam bezpieczny dla szkliwa środek wybielający, którego używają dentyści, a więc zapewniają nie tylko doskonałe rezultaty, ale i zdrowy uśmiech. Cała seria past Blend-a-med służy do codziennego usuwania przebarwień powierzchniowych oraz odkładającej się płytki bakteryjnej. Płyn do płukania ust z serii Blend-a-med pomaga chronić zęby przed powstawaniem przebarwień i stanowi doskonałe uzupełnienie codziennej pielęgnacji jamy ustnej.

Należy pamiętać, że stosowanie domowych metod wybielania, zwłaszcza preparatów przygotowanych samodzielnie, wiąże się z ryzykiem. Najczęstszym zagrożeniem powodowanym przez domowe środki jest uszkodzenie szkliwa zębów. Stosowanie produktów naturalnych, jak truskawki czy skórka pomarańczowa, albo aplikowanie sody oczyszczonej, może spowodować podrażnienie dziąseł i osłabienie szkliwa. Aby nie pogorszyć stanu zębów podczas wybielania, należy sięgać po gotowe produkty dostępne w sprzedaży, takie jak 3D White.

Stosując całą serię produktów 3D White, zapewnisz sobie zdrowie jamy ustnej i piękny, biały uśmiech.

Pytania dotyczące przebarwień powierzchniowych

PYT.: Czy profesjonalne wybielanie zębów naprawdę działa?

ODP.: Zabiegi te uważa się za bezpieczne, chociaż mogą powodować pewną nadwrażliwość zębów i dziąseł, która zwykle ustępuje po zakończeniu wybielania. Czasami zdarza się, że już w ciągu tygodnia lub dwóch po wybieleniu zęby wracają do poprzedniego koloru, a więc stosowanie produktów do użytku domowego może pomóc w utrzymaniu pożądanego efektu.

PYT.: Ile kosztuje profesjonalne wybielanie zębów?

ODP.: Podczas wybielania przeprowadzanego w gabinecie dentystycznym, stomatolog nakłada roztwór wybielający bezpośrednio na zęby i może przyspieszyć proces za pomocą lasera lub innego specjalistycznego urządzenia. Pierwsze efekty są widoczne już po jednym zabiegu, ale do uzyskania pożądanego rezultatu może być konieczny więcej niż jeden zabieg. Wybielanie w gabinecie trwa zwykle od 30 do 60 minut i kosztuje od $500 do $1000 za wszystkie zęby.

PYT.: Jak długo utrzymuje się efekt wybielania?

ODP.: Jak długo efekt wybielania może się utrzymać? W pewnym stopniu zależy to od Twoich nawyków. Jeśli palisz papierosy lub pijesz dużo kawy bądź herbaty, po kilku latach może być konieczny ponowny zabieg.