Dlaczego warto wybrać szczoteczkę elektryczną Oral-B?

Co należy wziąć pod uwagę przed zakupem szczoteczki elektrycznej

UDOSTĘPNIJ

Odpowiednia higiena jamy ustnej nie tylko pomaga zachować zdrowe zęby i dziąsła. Może również mieć wpływ na nasze ogólne samopoczucie. Już od najmłodszych lat jesteśmy uczeni regularnego szczotkowania zębów i dbania o zdrowie jamy ustnej. Gdy w latach 30. ubiegłego wieku w sklepach pojawiły się szczoteczki z nylonowymi włóknami, klienci nie mieli zbyt dużego wyboru. Obecnie wybór szczoteczek jest przeogromny.

Na ogół uważa się, że szczoteczki elektryczne są skuteczniejsze od manualnych. Wielu stomatologów poleca je swoim pacjentom z uwagi na większą skuteczność szczotkowania. Jeśli rozważasz zakup szczoteczki elektrycznej, z pewnością zauważysz, że na rynku dostępnych jest wiele ich rodzajów, z rozmaitymi funkcjami i w różnym przedziale cenowym.

Wybór szczoteczki elektrycznej

Nie wszystkie szczoteczki elektryczne są sobie równe – to, na którą się zdecydujesz zależy wyłącznie od Twoich preferencji. Wybierając spośród różnych modeli, pamiętaj, by zwrócić uwagę na końcówki wymienne i zastosowaną technologię.

Szczoteczki rotacyjne wykonują ruchy obrotowe, natomiast szczoteczki oscylacyjne poruszają się z boku na bok. Niektóre szczoteczki wykonują również ruchy pulsacyjne, co oznacza, że podczas szczotkowania końcówka szczoteczki porusza się w stronę powierzchni zęba i z powrotem, jednocześnie obracając się, aby jeszcze skuteczniej usuwać płytkę nazębną. Szczoteczki Oral-B wykonują ruchy rotacyjne, oscylacyjne i pulsacyjne, co pozwala im usuwać aż do 100% więcej płytki nazębnej w porównaniu ze zwykłą szczoteczką manualną.

W zależności od swoich potrzeb możesz wybrać różne rodzaje końcówek wymiennych do szczoteczek elektrycznych, spośród dostępnych na rynku. Pomogą Ci spersonalizować szczotkowanie zębów, a każda z nich ma swoje zalety:

  • CrossAction należą do najbardziej zaawansowanych końcówek Oral-B i usuwają nawet do 100% więcej płytki nazębnej* dzięki włóknom ustawionym pod odpowiednim kątem.

  • Polerujące końcówki 3D White wybielają zęby już od pierwszego dnia. Wyposażone są w nasadkę polerującą, która wybiela zęby, usuwając z nich przebarwienia powierzchniowe.

  • Końcówki Sensi UltraThin do delikatnego i skutecznego szczotkowania* dzięki wyjątkowo miękkim włóknom przeznaczone są do wrażliwych dziąseł.

  • Końcówki FlossAction zapewniają dokładniejsze czyszczenie przestrzeni między zębowych* dzięki zaawansowanym włóknom MicroPulse.

*w porównaniu ze zwykłą szczoteczką manualną.

Odpowiednia szczoteczka elektryczna dla Ciebie

Przy wyborze szczoteczki elektrycznej musisz sprawdzić dostępność różnych trybów szczotkowania, z których będziesz korzystać. Jeśli zależy Ci na codziennym usuwaniu płytki nazębnej, pomoże Ci w tym tryb czyszczenia codziennego. A jeżeli masz wrażliwe dziąsła, wtedy lepiej będzie uaktywnić tryb delikatnego czyszczenia, który zapewnia szczotkowanie zębów z mniejszą prędkością. Możesz wybrać też tryb Pro-Clean do dłuższego mycia zębów oraz czyszczenia trudno dostępnych miejsc albo tryb pielęgnacji dziąseł, który zapewni ich stymulację. Tryb wybielania pomaga wybielić zęby, natomiast tryb czyszczenia języka pozwala zwalczać nieświeży oddech.

Wiele przydatnych funkcji

Każdy model szczoteczki elektrycznej posiada też wiele przydatnych funkcji. Jedną z nich jest wbudowany timer, informujący o tym, jak długo należy szczotkować każdy obszar jamy ustnej.

Inną wygodną funkcją, zwłaszcza dla osób mających wrażliwe dziąsła, jest czujnik siły nacisku. Zbyt mocny nacisk na zęby podczas szczotkowania wcale nie pomaga lepiej usuwać płytkę nazębną. Prawdę mówiąc, może przynieść więcej szkody niż pożytku i niepotrzebnie podrażnić dziąsła. Czujnik siły nacisku poinformuje Cię, gdy szczotkujesz zęby zbyt mocno, emitując sygnał wizualny i dźwiękowy. Najbardziej zaawansowane modele szczoteczek Oral-B automatycznie zmniejszają prędkość obrotów przy zbyt mocnym szczotkowaniu, co pozwala chronić dziąsła.

Nowe szczoteczki elektryczne Oral-B Genius są wyposażone w rewolucyjną technologię wykrywania położenia. Dzięki niej użytkownik widzi, które obszary jamy ustnej zostały już wyszczotkowane i w ten sposób nie ominie żadnego z nich.

Inteligentna szczoteczka elektryczna z systemem łączności Bluetooth

Najnowsze szczoteczki Oral-B  są wyposażone, poza standardowymi funkcjami, w inteligentną technologię Bluetooth. To pierwsze tego rodzaju szczoteczki elektryczne, które łączą się ze smartfonem za pomocą aplikacji Oral-B  i informują użytkownika w czasie rzeczywistym, jak ulepszyć technikę czyszczenia zębów.

Najlepszą szczoteczką elektryczną dla Ciebie będzie ta, która Ci się najbardziej spodoba, ponieważ to właśnie Ty będziesz z niej korzystać. Jeśli szczoteczka przypadnie Ci do gustu, są większe szanse, że będziesz nią dokładnie szczotkować zęby przez całe dwie minuty, zgodnie z zaleceniami stomatologa. Oczywiście cena też jest ważna, ale pamiętaj, że od właściwego wyboru zależy zdrowie Twojej jamy ustnej. Dlatego przy zakupie szczoteczki weź to pod uwagę, podobnie jak swój tryb życia i cenę produktu. A jeśli wciąż będziesz się wahać, poproś o radę swojego dentystę.