Dlaczego warto wybrać szczoteczkę elektryczną Oral-B?

Znajdź najlepszą elektryczną szczoteczkę do zębów w 2022 roku

UDOSTĘPNIJ

Dentyści zalecają szczoteczki elektryczne jako najlepszy sposób na poprawę zdrowia jamy ustnej. Dlaczego? To bardzo proste. Żadna szczoteczka manualna nie wykona tylu ruchów, co elektryczne. Dodatkowo najlepiej opracowane współcześnie konstrukcje wnoszą sporo ułatwień, które sprawiają, że nasze zęby, w szybkim czasie, mogą stać się nie tylko bielsze, ale przede wszystkim zdrowsze. Jak jednak wybrać najlepszą szczoteczkę elektryczną?

Jaka szczoteczka elektryczna jest najlepsza dla Ciebie?

Dwie minuty. Tyle wynosi zalecany czas mycia zębów. Oczywiście zdarzają się sytuacje wyjątkowe, kiedy np. chcemy poświęcić im więcej uwagi, ale co do zasady, podczas codziennej higieny, powinniśmy się zamknąć w 120 sekundach. Dlaczego? Przez wzgląd na odpowiedni poziom troski. Nie można z nią przesadzić, gdyż wówczas narazimy nasze zęby i dziąsła na podrażnienia.

Dlatego powinniśmy ten krótki czas wykorzystać jak najlepiej. Czy umiemy to zrobić na własną rękę, przy użyciu szczoteczki manualnej? Na pewno za pomocą wyłącznie naszej siły i ruchów nie jesteśmy w stanie zastąpić tego, co ma nam do zaoferowania szczoteczka elektryczna. Nie chodzi tylko o ilość ruchów, ale również na ich rodzaj.

Kluczowym jest wybór urządzenia, które jest w stanie jak najwięcej wartościowej pracy wykonać za nas. Wybór szczoteczek jest jednak ogromny. Jakie rodzaje występują na rynku?

 • Szczoteczka magnetyczna

Najnowsza konstrukcja oparta o rewolucyjny, liniowy napęd magnetyczny, z którego mikrowibracje przenoszone są bezpośrednio na włókna. Dodatkowo nowocześnie opracowana główka o unikalnym profilu porusza się ruchem oscylacyjno-rotacyjnym, który skutecznie usuwa płytkę bakteryjną, resztki pokarmowe i przebarwienia. Szczoteczki magnetyczne z serii Oral-B iO posiadają jednocześnie cały szereg bardzo przydatnych funkcji, takich jak m.in. inteligentny czujnik nacisku, kolorowy wyświetlacz idealnie wkomponowany w konstrukcję, na którym wyświetlają się bardzo przydatne komunikaty. Użytkownik nie musi stosować żadnej specjalnej techniki mycia.

Warto wiedzieć: Topowy model szczoteczki magnetycznej kosztuje, mniej więcej, tyle samo, co topowe modele szczoteczek sonicznych.

 • Szczoteczka soniczna

Prosta konstrukcja oparta o zdolność do emitowania fali dźwiękowej o określonej częstotliwości. Powoduje to powstawanie piany z wody, pasty i śliny, która jest funkcją wspomagającą. Pierwsze tego typu urządzenie zostało opracowane w latach 60. XX wieku, jednak na okres popularności musiała poczekać jeszcze długie lata. Użytkownik, podczas korzystania ze szczoteczki sonicznej, powinien stosować specjalną technikę mycia. Dzieje się tak dlatego, że podłużna główka pracuje w jednej płaszczyźnie (z boku na bok), więc niezbędny jest dodatkowy ruch wymiatający i przystawienie główki do powierzchni zęba pod kątem 45 stopni.

Warto wiedzieć: topowe modele szczoteczek sonicznych różnią się jakością wykonania oraz designem od najtańszych wersji, ale działają dokładnie na tej samej zasadzie.

 • Szczoteczka soniczno-rotacyjna (ORP)

Wykorzystano w niej zarówno właściwość soniczną, jak i okrągłą główkę, znaną ze szczoteczek oscylacyjno-rotacyjnych. Podczas użytkowania nie trzeba stosować żadnej specjalnej techniki. Zdecydowanym brakiem jest jednak niewystępowanie czujnika dwutorowego. Główka porusza się w ruchu 3D- oscylacyjno-rotacyjno-pulsacyjnym.

Technologia magnetyczna – rewolucja na rynku szczoteczek elektrycznych!

Rewolucja na rynku szczoteczek elektrycznych odbywała się jak dotąd średnio co 30 lat. Szczoteczka soniczna pojawiła się w latach 60. XX wieku, oscylacyjno-rotacyjne w latach 90., natomiast szczoteczki magnetyczne swoją premierę na świecie miały w 2020 roku (do Polski trafiły w 2021). Ich rewolucyjna technologia opiera się na liniowym napędzie magnetycznym. Dzięki niemu szczoteczka nie tylko jest niezwykle skuteczna, ale pracuje cicho i jest delikatna dla dziąseł.

Wykorzystano w niej sprawdzoną okrągłą główkę, która jest nieco większa w porównaniu do główek poprzednich szczoteczek Oral-B. Swoją efektywność zawdzięcza ruchom oscylacyjno-rotacyjnym połączonym z mikrowibracjami oraz nowemu profilowi włókien.

Badania potwierdziły, że Oral-B iO, w zestawieniu ze szczoteczką soniczną Philips Sonicare DiamondClean SMART4 usuwa zdecydowanie więcej płytki bakteryjnej, także z trudnodostępnych miejsc (Goyal CR, et al., Am J Dent 2021;34:54-60).

Szczoteczka magnetyczna – poznaj ją bliżej

Należy podkreślić, że cała seria szczoteczek magnetycznych Oral-B iO działa na tej samej zasadzie i myje zęby tak samo dobrze. Różnice pomiędzy modelami kryją się w drobnych szczegółach takich jak np. ilość dostępnych trybów, opcja ładowania w podróżnym etui, czy obecnością inteligentnego czujnika nacisku.

Przyjrzyjmy się flagowemu modelowi szczoteczki magnetycznej, czyli Oral-B iO 9.

 • Główka, ruch główki, mechanika

Okrągła główka o unowocześnionym profilu, poruszająca się w ruchu oscylacyjno-rotacyjnym, wzbogaconym o mikrowibracje, które przenoszone są prosto z liniowego napędu magnetycznego.

 • Inteligentny czujnik nacisku

To absolutna nowość! Do tej pory czujniki nacisku wskazywały wyłącznie zbyt mocny nacisk główki na powierzchnię zębów. Inteligentny czujnik nacisku nie tylko sygnalizuje zbyt mocny nacisk, wyświetlając na pierścieniu kolor czerwony, ale również odpowiednią siłę nacisku (zielony) oraz zbyt słabą (wybrany w ustawieniach kolor).

 • 7 trybów pracy

W Oral-B iO 9 ma aż 7 trybów czyszczenia do wyboru: codzienny, intensywny, wybielający, delikatny, bardzo delikatny, do pielęgnacji dziąseł, do czyszczenia języka.

 • interaktywny, kolorowy wyświetlacz

Kolorowy wyświetlacz nie tylko przywita się z nami, gdy weźmiemy szczoteczkę do ręki, ale pokaże wybrany przez nas tryb mycia, upływ czasu, ocenę naszego mycia w postaci emotikonki, a nawet poziom naładowania szczoteczki.

 • Wskazana technika mycia.

Można śmiało powiedzieć, że większość pracy urządzenie wykonuje za nas. Musimy jedynie pamiętać o przenoszeniu obrotowej główki z jednego punktu w kolejny, odczekanie 2-3 sekund przy każdym czyszczonym obszarze oraz o odpowiednim nacisku.

 • Sztuczna inteligencja i aplikacja

Wygodne, precyzyjne i nowoczesne oprogramowanie zostało opracowane tak, by szczegółowo pokazać nam przebieg szczotkowania zębów. Szczoteczka znakomicie współpracuje ze smartfonem, ale funkcjonuje również w pełni autonomicznie.

 • Etui podróżne z funkcją ładowania.

Akumulator w szczoteczce wytrzymuje nawet dwa tygodnie, a dedykowana ładowarka magnetyczna ładuje go w jedyne trzy godziny, ale gdybyśmy wyjeżdżali na dłużej, etui z funkcją ładowania może się bardzo przydać!

Technologia czyszczenia 3D kontra technologia soniczna 

Możesz wybrać spośród trzech głównych rodzajów elektrycznych szczoteczek do zębów - tych, które wykorzystują technologię soniczną, tych które łączą w sobie soniczność z obrotową główką oraz tych, w których zastosowano całkowicie innowacyjną technologię magnetyczną. Zrozumienie różnic pomiędzy tymi technologiami jest ważne, by móc wybrać idealną szczoteczkę dopasowaną do swoich potrzeb.

Mimo iż wszystkie trzy rodzaje szczoteczek czyszczą zęby lepiej niż szczoteczka manualna, technologia soniczna obejmuje tylko drgania, zapewniając znacznie mniejszą liczbę pełnych i efektywnych ruchów główki niż można by oczekiwać. Natomiast szczoteczki soniczno-rotacyjne i magnetyczne Oral-B wykorzystują unikalną technologię czyszczenia 3D, która w obu przypadkach działa nieco inaczej, ale porównywalnie skutecznie.

Znajdź najlepszą elektryczną szczoteczkę do zębów w roku 2019

Dowiedz się więcej o najlepszej elektrycznej szczoteczce do zębów ›

Dowiedz się więcej o technologii magnetycznej oraz soniczno-rotacyjnej w porównaniu z technologią soniczną ›

Szczoteczka elektryczna kontra szczoteczka manualna

Dlaczego należy zmienić zwykłą szczoteczkę manualną na elektryczną? Czy wiesz, że zwykła szczoteczka manualna zostawia nawet 50% nieusuniętej płytki nazębnej? Płytka nazębna to bardzo lepki, bezbarwny osad, który regularnie powstaje na zębach. Najlepszym sposobem jej usunięcia jest regularne szczotkowanie zębów. Jeśli używasz szczoteczki manualnej, docierasz wyłącznie do zewnętrznej powierzchni zębów. Nasze elektryczne szczoteczki do zębów mają wyjątkowy kształt, inspirowany narzędziami stomatologicznymi oraz wykonują ruchy oscylacyjne, rotacyjne i pulsacyjne (w magnetycznych oscylacyjno-rotacyjne z mikrowibracjami), co pozwala usunąć aż do 100% więcej płytki nazębnej. Z niedawnego przeglądu systematycznego Cochrane wynika, że technologia oscylacyjno-rotacyjna wykorzystywana w elektrycznych szczoteczkach do zębów Oral-B to jedyna technologia umożliwiająca bardziej skuteczną i konsekwentną redukcję ilości płytki nazębnej i zapalenia dziąseł w porównaniu do szczoteczki manualnej w ujęciu krótko- i długoterminowym. Podejmując decyzję o zmianie szczoteczki na elektryczną lub o pozostaniu przy szczoteczce manualnej, pamiętaj, że elektryczna szczoteczka do zębów zapewnia lepsze efekty czyszczenia za każdym razem.

Dowiedz się więcej o elektrycznych szczoteczkach do zębów i szczoteczkach manualnych ›

Jak wybrać elektryczną szczoteczkę do zębów odpowiednią dla siebie?

Każdy człowiek jest inny i dlatego Twoja jama ustna wymaga leczenia oraz pielęgnacji dopasowanych do Twoich potrzeb. Najlepsza szczoteczka elektryczna to taka, która zapewnia najlepsze możliwe rezultaty. Najbardziej zaawansowane modele, Oral-B 10000 N, Genius X, czy Oral-B iO9, oferują wiele trybów szczotkowania i informacje zwrotne w czasie rzeczywistym w oparciu o aplikację łączącą się poprzez Bluetooth.

Szeroka gama naszych produktów zapewnia też niezwykłe funkcje dodatkowe:

 • Wyjątkowa, okrągła końcówka szczoteczki przypomina narzędzie stomatologiczne, które wykonuje ruchy rotacyjne, aby rozbijać więcej płytki nazębnej niż zwykła szczoteczka.

 • Technologia czyszczenia 3D umożliwia rozbijanie płytki i jej wymiatanie, dzięki ruchom rotacyjnym. 

 • Do 48 800 ruchów szczoteczki na sekundę w porównaniu do 600 ruchów w przypadku szczoteczki manualnej.

 • W niezależnym przeglądzie danych archiwalnych wykazano, że szczoteczka Oral-B była bardziej skuteczna niż manualna, usuwając do 100% więcej płytki nazębnej.

 • Dzięki niestandardowym ustawieniom szczoteczka Oral-B stopniowo poprawia nawyki związane ze szczotkowaniem zębów.

 • Etui podróżne sprawia, że masz swoją szczoteczkę zawsze w zasięgu ręki.

Potrzebujesz dodatkowej pomocy przy wyborze odpowiedniej dla siebie elektrycznej szczoteczki do zębów? Zobacz nasze porównanie szczoteczek elektrycznych.

Dowiedz się więcej o tym, jak wybrać odpowiednią dla siebie elektryczną szczoteczkę do zębów ›

Szukasz elektrycznej szczoteczki do zębów dla swoich dzieci?

Oral-B i Oral-B Stages oferują wiele szczoteczek elektrycznych przeznaczonych specjalnie dla dzieci w każdym wieku. Oral-B Stages to najczęściej polecana przez dentystów marka szczoteczek dla dzieci. Dlaczego? Dzieci nie mają jeszcze rozwiniętych zdolności manualnych, więc tym bardziej potrzebują elektroniczno-mechanicznego wsparcia.

Spraw, by szczotkowanie było dla Twoich dzieci świetną zabawą! Pobierz aplikację Disney Magic Timer firmy Oral-B. Korzystając z aplikacji, 90% dzieci szczotkuje zęby dłużej*, co zapewnia lepszy stan zdrowia jamy ustnej. W ciągu 9 miesięcy od momentu wprowadzenia na rynek, aplikacja Disney Magic Timer została pobrana ponad milion razy.

*Na podstawie badania przeprowadzonego z udziałem 52 dzieci w wieku od 4 do 14 lat w 2014 roku