Dlaczego warto wybrać płyn do płukania jamy ustnej Oral-B?

Płyny do jamy ustnej z chlorheksydyną: wady i zalety

Płyny do jamy ustnej z chlorheksydyną: wady i zalety article banner
UDOSTĘPNIJ

Co to jest płyn do płukania ust z chlorheksydyną?

Jeżeli jesteś w trakcie leczenia zapalenia dziąseł lub po zabiegu stomatologicznym, dentysta może przepisać Ci na receptę płyn do płukania ust z chlorheksydyną, która ma właściwości antybakteryjne. Produkt ten pomaga kontrolować i eliminować bakterie, które są odpowiedzialne za choroby dziąseł.

Dużą zaletą chlorheksydyny jest to, że ma ona silne właściwości antybakteryjne i pomaga zachować zdrowie jamy ustnej, zwłaszcza po zabiegach profesjonalnego oczyszczania zębów, takich jak skaling.

Chlorheksydyna – skutki uboczne

Na skutek używania płynu do mycia ust z chlorheksydyną na zębach mogą pojawiać się brązowe odbarwienia, ponieważ - jak wykazano - chlorheksydyna łączy się z tkankami twardymi i miękkimi. Jeśli zatem stomatolog zaleci Ci płukanie ust chlorheksydyną przez krótki okres po leczeniu choroby dziąseł, staraj się nie pić za dużo kawy, herbaty i czerwonego wina ani nie spożywać pokarmów, które mogą odbarwiać zęby. Ponadto płyny do płukania ust z chlorheksydyną nie są najlepszym rozwiązaniem, jeśli masz założoną koronę bądź koronkę kompozytową lub szkło-jonomerową, ponieważ materiały te mogą

Płyn do płukania ust nie zastępuje szczotkowania ani nitkowania zębów

Długotrwałe stosowanie płynu do płukania ust z chlorheksydyną nie jest wskazane – warto również dodać, że ten produkt przepisany na receptę nie zastępuje szczotkowania ani nitkowania zębów. Po uporaniu się z chorobą dziąseł regularne przestrzeganie higieny jamy ustnej, w tym szczotkowanie zębów dwa razy dziennie, ich codzienne nitkowanie oraz regularne wizyty u dentysty powinny zapobiec dalszym problemom z dziąsłami.