Dlaczego warto wybrać nić dentystyczną Oral-B?

Flossery jako alternatywa dla nici dentystycznej

Flossery jako alternatywa dla nici dentystycznej article banner
UDOSTĘPNIJ

Co to są niciowykałaczki?

Nie masz cierpliwości do stosowania zwykłych nici dentystycznych? Jest Ci trudno przytrzymać długą nić, zwłaszcza gdy czyścisz tylne zęby? W takim przypadku pewnie ucieszysz się z tego, że istnieją również inne sposoby nitkowania zębów. Niciowykałaczka to niewielkie, plastikowe narzędzie z zaokrągloną końcówką, która utrzymuje naciągniętą nić dentystyczną. Poza tym jej drugi koniec ma spiczaste zakończenie, pełniące rolę wykałaczki dentystycznej – można go używać do usuwania resztek jedzenia wzdłuż linii dziąseł lub spomiędzy zębów.

Rodzaje niciowykałaczek

Niektóre niciowykałaczki są w całości przeznaczone do jednorazowego użytku, natomiast inne mają jednorazowe, wymienne końcówki. Możesz również kupić niciowykałaczki ze specjalnie zaprojektowaną rączką z uchwytem antypoślizgowym, które jeszcze łatwiej się trzyma. Niektóre niciowykałaczki mogą też pełnić funkcję skrobaczki do języka, a inne dostępne są w małych rozmiarach, przeznaczonych specjalnie dla dzieci.

Zależy Ci na nowoczesnym rozwiązaniu? Możesz wybrać niciowykałaczkę zasilaną baterią, która zapewnia podwójne działanie – wibruje, masując dziąsła, a jednocześnie czyści je.

Niciowykałaczki w porównaniu z urządzeniami do płukania jamy ustnej

Nie pomyl niciowykałaczki z urządzeniem przeznaczonym do płukania jamy ustnej. Urządzenia do płukania jamy ustnej, takie jak irygator do zębów lub irygator dentystyczny, kierują strumień wody między zęby. Usuwają resztki jedzenia z zębów i masują dziąsła, dzięki czemu mogą być przydatne przy codziennej pielęgnacji jamy ustnej. Nie zastępują jednak mycia zębów ani nitkowania ich za pomocą standardowej nici czy innego produktu do czyszczenia przestrzeni międzyzębowych, ponieważ nie czyszczą obszarów między zębami ani wzdłuż linii dziąseł.

Unikaj używania wykałaczek

Jeszcze jedna kluczowa wskazówka: Nie używaj wykałaczek do czyszczenia zębów. Pamiętaj, że nie są przeznaczone do tego celu – mogą się złamać i utkwić między zębami. Lepiej wybrać niciowykałaczkę.