NIEŚWIEŻY ODDECH

Pasta do zębów bez fluoru dla dużych i małych dzieci do nauki mycia zębów

pasta do zębów bez fluoru article banner
UDOSTĘPNIJ

Pasta do zębów bez fluoru dla dzieci i niemowląt

Dobre nawyki mycia zębów zaczynają się już w najmłodszym wieku. Pomagają zapewnić zdrowie zębów i jamy ustnej także w późniejszych latach. Niektóre pasty do zębów zostały specjalnie opracowane z myślą o niemowlętach i dzieciach w wieku od 0 do 2 lat. Produkty te mogą być pozbawione fluoru i przeznaczone do delikatnego czyszczenia rosnących zębów mlecznych i delikatnych dziąseł.

Dlaczego dla niemowląt zaleca się stosowanie pasty do zębów bez fluoru?

Dzieci w wieku poniżej dwóch lat potrzebują pomocy rodziców podczas mycia zębów, przede wszystkimi dlatego, aby nie doszło do połknięcia pasty. Połknięcie dużej ilości pasty do zębów z fluorem może być niebezpieczne i spowodować zatrucie fluorem. Do objawów zatrucia fluorem należą m.in. bóle brzucha, ślinotok, bóle głowy, płytki oddech, osłabienie organizmu i drżenia. Pamiętaj, aby bezzwłocznie skontaktować się z lekarzem, jeśli Twoje dziecko połknie pastę do zębów zawierającą fluor.

pasta do zębów bez fluoru

Dlatego pasty do zębów bez fluoru są świetnym wyborem dla niemowląt – nie musisz martwić się o możliwe przedawkowanie fluoru i masz pewność, że Twoje dziecko będzie bezpieczne podczas mycia zębów pastą bez fluoru, nawet jeśli przypadkowo połknie pastę.

Źródła: https://www.mountsinai.org/health-library/poison/fluoride-overdose