Jak zdjąć końcówkę szczoteczki Oral-B, która zakleszczyła się na szczoteczce?

Aby usunąć końcówkę, która jest zakleszczona na szczoteczce, spróbuj potrzymać górną część szczoteczki pod ciepłą wodą przez co najmniej dziesięć sekund. Następnie trzeba sprawdzić, czy uda się ściągnąć starą część. Może to wymagać trochę siły, ale generalnie powinno od razu puścić.

Niekiedy pasta do zębów może gromadzić się pod końcówką szczoteczki i działać niejako jak klej. Może to nawet spowodować oderwanie się wewnętrznej części końcówki szczoteczki podczas próby jej usunięcia i pozostawienie jej fragmentu kawałek na metalowym wale. Aby temu zapobiec, zalecamy procedurę czyszczenia i konserwacji opisaną w instrukcji: 1. Po każdej sesji szczotkowania zdejmij końcówkę szczoteczki i dokładnie przepłucz zarówno ją, jak i samą szczoteczkę pod bieżącą wodą. 2. Przed ponownym założeniem końcówki na szczoteczkę i odłożeniem szczoteczki do kolejnego użycia przetrzyj oba te elementy i wytrzyj je do sucha ręcznikiem lub ściereczką.

Powinno to zapobiec gromadzeniu się pasty do zębów.

Po zdjęciu końcówki szczoteczki należy sprawdzić, czy na metalowym wale nie zakleszczył się żaden element. Jeśli tak, należy postępować zgodnie z tą samą procedurą trzymania szczoteczki przez co najmniej dziesięć sekund pod bieżącą wodą, a następnie spróbować go ściągnąć.