Czy dzieci mogą używać elektrycznych szczoteczek do zębów Oral-B?

Tak, dzieci mogą korzystać z dowolnej szczoteczki elektrycznej z naszej oferty (w tym z wersji dla dorosłych) po ukończeniu 3. roku życia. Dzieci poniżej 3. roku życia nie powinny używać szczoteczek elektrycznych, ponieważ ich dziąsła nie są jeszcze w pełni rozwinięte, a ich zęby są wrażliwe. Gdy dziecko osiągnie wiek, w którym szczoteczka elektryczna stanie się odpowiednia, zalecamy produkt zaprojektowany specjalnie dla dzieci. Takie szczoteczki są wyposażone w mniejsze końcówki niż standardowe i łatwo mieszczą się w mniejszych ustach. Ponadto mają kolorowy i zabawny design, który motywuje dzieci do szczotkowania.

Wiele z naszych produktów dla dzieci zawiera informacje o odpowiednim wieku. Może to być spowodowane tym, że projekt produktu lub konkretny znak występujący na produkcie są odpowiednie dla danej grupy wiekowej. Należy zawsze przestrzegać wytycznych dotyczących wieku podanych na opakowaniu.

Z której szczoteczki należy korzystać, jeśli moje dziecko ma aparat ortodontyczny? Wszystkie nasze końcówki do elektrycznych szczoteczek do zębów są bezpieczne do stosowania na aparatach ortodontycznych. Precision Clean to doskonała opcja, ponieważ ma dłuższe włosie u góry i u dołu, które „obejmuje” ząb z klamrą aparatu i dociera do trudno dostępnych miejsc. Jeśli Twoje dziecko woli delikatniejsze czyszczenie, wypróbuj naszą końcówkę Sensitive Clean.