Czerwona lampka – szczoteczka elektryczna nie działa

Kiedy dioda w szczoteczce elektrycznej Oral-B zaświeci się na czerwono, może to oznaczać jedną z trzech możliwych sytuacji:

Wiele z naszych szczoteczek, począwszy od modelu Pro 2000, wyposażonych jest w czujnik siły nacisku. W przypadku zbyt mocnego szczotkowania dioda zaświeci się na czerwono. Dlatego zalecamy delikatne szczotkowanie - końcówka szczoteczki sama zapewni optymalne efekty i precyzyjne czyszczenie zębów.

Czy dioda czujnika siły nacisku jest aktywna przez cały czas? Czasem wokół metalowego bolca, na który nakładana jest końcówka szczoteczki, mogą pozostać resztki pasty do zębów, co spowoduje włączenie się czujnika siły nacisku. W takim przypadku musisz dokładnie umyć metalowy bolec oraz rączkę szczoteczki ciepłą wodą (przez co najmniej 10 sekund). Pamiętaj, by po każdym myciu zębów zdjąć końcówkę wymienną, dokładnie przepłukać obie części osobno, a następnie wytrzeć je i odłożyć na miejsce przed kolejnym użyciem.

Jeśli dioda znajduje się w dolnej części rączki szczoteczki, czerwone światełko może oznaczać niski poziom naładowania akumulatora (modele PRO 1000 i nowsze). Oznacza to, że trzeba naładować szczoteczkę, gdyż akumulator wystarczy tylko na jedno lub dwa szczotkowania. Najlepiej włóż szczoteczkę do ładowarki po myciu zębów.

Czy wskaźnik niskiego poziomu naładowania akumulatora świeci się tylko w przypadku niedawno naładowanej szczoteczki, czy zawsze jest aktywny? W takim przypadku wygląda na to, że szczoteczka nie ładuje się prawidłowo.

Ponadto nasze nowe szczoteczki z serii Genius są wyposażone w specjalny pierścień Smart Ring, który pozwala użytkownikowi monitorować szczotkowane obszary przy użyciu aplikacji Oral-B. W aplikacji możesz też zmienić kolor pierścienia, korzystając z dostępnej palety kolorów.

Jeśli żadna z tych czynności nie pomoże, prosimy o kontakt. Jeżeli podasz nam bardziej szczegółowe informacje na temat świecącej się czerwonej diody w szczoteczce, będziemy mogli doradzić coś więcej! Możesz zostawić komentarz, klikając poniższe pole „Dodaj odpowiedź”. Możesz też skontaktować się z naszym zespołem, uzupełniając formularz na stronie internetowej lub dzwoniąc pod numer 801 127 286.