Dlaczego warto wybrać szczoteczkę elektryczną Oral-B?

Szczoteczka do zębów – elektryczna czy soniczna? Badania naukowe potwierdzają, że technologia 3D najlepiej zadba o Twoje zęby!

elektryczna czy soniczna? Badania naukowe potwierdzają, że technologia 3D najlepiej zadba o Twoje zęby! article banner
UDOSTĘPNIJ

Prawidłowa technika mycia zębów pełni ważną rolę w odpowiednim dbaniu o higienę jamy ustnej. Tymczasem wielu osobom brakuje podstawowej wiedzy w tym zakresie. Szczotkujemy za krótko, niedokładnie, często w nieodpowiedni sposób. Doradzamy, czym kierować się przy wyborze szczoteczki, która nie tylko ułatwi nam codzienne szczotkowanie, ale również kompleksowo zadba o zdrowie naszych zębów.

1. Poznaj dostępne technologie

Najpopularniejszym rozwiązaniem jest stosowanie techniki manualnej przy użyciu zwykłej szczoteczki ręcznej. Jej prawidłowe stosowanie jest jednak bardzo trudne i prawie każdy popełnia wiele błędów skutkujących niedokładnym oczyszczeniem zębów. Dodatkowo, szczoteczka manualna ma podłużny kształt główki, nie jest w stanie dokładnie objąć całego pojedynczego zęba oraz oczyścić przestrzeni międzyzębowych.

Ponadto, ze względu na poleganie w 100% na sile naszych rąk, nie ma wystarczającej mocy, która umożliwiłaby skuteczne usunięcie płytki nazębnej.

Szczoteczka soniczna czy elektryczna 3D?

Alternatywnym rozwiązaniem są szczoteczki elektryczne, które wykorzystują powstałą w latach 60. technologię soniczną lub dużo nowszą technologię czyszczenia 3D, stosowaną w najlepszych szczoteczkach elektrycznych marki Oral-B. Szczoteczka soniczna do mycia zębów - ze względu na kształt główki zbliżony do szczoteczki manualnej - wykorzystuje tylko jeden rodzaj ruchów tj. wymiatający.

Tymczasem technologia 3D łączy w sobie aż trzy rodzaje ruchów:

  • rotacyjne

  • oscylacyjne

  • pulsacyjne

2. Zwróć uwagę na kształt główki

Czym powinna się charakteryzować dobra szczoteczka elektryczna do zębów? Kształt główki ma istotne znaczenie w walce z płytką nazębną. By skutecznie dbać o nasz uśmiech, główka szczoteczki powinna dopasowywać się do kształtu każdego zęba i docierać do przestrzeni międzyzębowych. Tak jak wspomnieliśmy, szczoteczki soniczne – podobnie jak szczoteczki manualne – mają podłużny kształt, który wykorzystuje tylko ruchy wymiatające. Tymczasem w szczoteczkach elektrycznych Oral-B, również tych wykorzystujących technologię 3D, główka jest okrągła. Taki sposób jej zaprojektowania, zbliżony do profesjonalnych narzędzi dentystycznych, pozwala skuteczniej dopasować się do kształtu zęba i czyścić jego możliwie duży obszar.

3. Elektryczna szczoteczka do zębów – jaką wybrać?

Każdy z nas ma inne potrzeby oraz cele w zakresie zdrowia jamy ustnej. Dostępne na rynku najbardziej zaawansowane szczoteczki elektryczne, takie jak np. szczoteczka elektryczna Oral-B Genius, oferują nawet do 6 różnych trybów szczotkowania. Elektryczna szczoteczka do zębów z wymiennymi końcówkami

Z kolei wymianę końcówek umożliwiają nawet mniej zaawansowane modele szczoteczek elektrycznych Oral-B. Dzięki wymiennym końcówkom Oral-B możemy nie tylko dostosować szczoteczkę do naszych indywidualnych potrzeb, takich jak np. wybielanie czy dbanie o dziąsła, ale również sprawić, że z jednej szczoteczki będzie w stanie korzystać cała rodzina.

4. Zaprzyjaźnij się z inteligentnymi rozwiązaniami

Najbardziej zaawansowane technologicznie szczoteczki elektryczne Oral-B wyposażone są w szereg funkcji, podnoszących jakość codziennej pielęgnacji jamy ustnej oraz usprawniających nawyki szczotkowania.

Jednym z takich rozwiązań jest aplikacja mobilna Oral-B, która:

  • monitoruje siłę nacisku

  • kontroluje czas szczotkowania

  • pozwala monitorować szczotkowane obszary w czasie rzeczywistym (dzięki połączeniu bluetooth i możliwości sparowania ze szczoteczką Oral-B Genius)

Jest to możliwe dzięki przełomowej technologii wykrywania położenia, która łączy technologię czujnika ruchu z funkcją rozpoznawania obrazu video za pomocą kamery umieszczonej w smartphonie. Dzięki temu mamy pewność, że żaden z czyszczonych obszarów jamy ustnej nie zostanie pominięty.

Jak zauważają eksperci, wykorzystywanie aplikacji podczas codziennego używania sprawia, że jesteśmy 5 razy bardziej skłonni do szczotkowania zębów przez zalecane 2 minuty dwa razy dziennie2, a 92% osób znacząco poprawia dokładność szczotkowania w ciągu jednego miesiąca stosowania3.

Oral-B Oral-B® to światowy lider na wartym ponad 5 miliardów $ rynku szczoteczek i produktów do pielęgnacji zębów. Marka należy do firmy Procter & Gamble i obejmuje manualne oraz elektryczne szczoteczki do zębów przeznaczone dla dzieci i dorosłych, irygatory do płukania jamy ustnej, a także produkty do czyszczenia przestrzeni międzyzębowych, takie jak nici dentystyczne. Szczoteczki manualne Oral-B® są częściej wybierane przez dentystów w USA i na wielu rynkach międzynarodowych niż szczoteczki jakiejkolwiek innej marki.

Instytut Blend-a-Med Oral B Instytut Blend-a-med Oral-B stanowi zaplecze naukowe oraz techniczne dla marek Blend-a-med oraz Oral-B. Został powołany z inicjatywy firmy Procter&Gamble, która przywiązuję ogromną rolę do rozwoju naukowego i technicznego posiadanych technologii oraz produktów. Kluczowe centra badawcze specjalizujące się w badaniach klinicznych oraz opracowywaniu nowatorskich technologii z zakresu higieny i profilaktyki jamy ustnej znajdują się w Kronberg (Niemcy), Egham (Wielka Brytania) oraz w Maison (Stany Zjednoczone). Największe centrum badawczo-techniczne dla marki Oral-B znajduje się w Kronberg, w Niemczech. Działania Centrum Badawczego w Kronberg skupiają się w 3 obszarach: (1) badaniu potrzeb klientów, (2) projektowaniu nowych technologii oraz produktów, (3) prowadzeniu badań klinicznych, mających na celu weryfikację bezpieczeństwa i skuteczności opracowywanych rozwiązań. Dział badań i rozwoju w Krongerg zatrudnia ponad 450 ekspertów, dział produkcyjny zatrudnia ich blisko 150. Działania Centrum koncentrują się przede wszystkim na elektrycznych szczoteczkach w technologii oscylacyjno-rotacyjno-pulsacyjnej, która przez wielu ekspertów oceniana jest, jako najbardziej skuteczna w higienie jamy ustnej. Centra Badawcze Oral-B zarejestrowały blisko 1500 patentów w dziedzinie higieny jamy ustnej. Produkty linii Oral-B dostępne są na całym świecie. Oprócz własnej kardy, Instytut Blend-a-Med Oral-B zrzesza ekspertów zewnętrznych, z dziedzin: periodontologii, stomatologii zachowawczej, chirurgii stomatologicznej, implantologii oraz ortodoncji.

1 CR Goyal, J Qaqish, T He, JM Grender, PA Walters, AR Biesbrock J Clin Dent. 2009;20(3):93-98. 2 Walters PA, Cugini MA, Bertizek RT, J Contemp Dent Pract. 2007 may 1;8(4):1-9. A novel oscillating-rotating power tootbrush with Smart Guide:designed for enhanced performance and compliance. Walter PA, Cugini M, Biesbrock AR, Warren PR. 3 Janusz K, Belson B, Bartizek RD, i in. Impact of a novel power toothbrush with SmartGuide technology on brushing pressure and thorougness. J Cotemp Dent Pract. 2008; 9(7): 1-1.